Przystępujemy do podsumowań w ligach trampkarzy młodszych i żaczków, a tym samym kończymy cykl, który niejako jest dopełnieniem rozgrywek sezonu 2011/2012.

Przypomnijmy, że najmłodsi zawodnicy MKS-u, tj. żaki, rozegrali jesienią 6 meczów uzyskując następujące wyniki: 0:12 z Orlikiem Czechowice, 6:3 ze Stalą Chełm Śląski, 2:13 z MOSM Tychy, 3:7 z Iskrą Pszczyna, 5:6 z Unią Bieruń i 3:0 (walkower) z Goczałkowicami. W efekcie, z dorobkiem 6 punktów zajęli (bramki 21-39) piąte miejsce w grupie II. Wiosną zagrali więc w gronie zespołów walczących o dalsze lokaty w Podokręgu, zajmując w rywalizacji ośmiu ekip szóste miejsce w grupie II z dorobkiem 6 punktów (bramki 25-26). W siedmiu wiosennych meczach chłopcy Wiesława Szwarockiego wygrali dwukrotnie (4:3 z Sokołem Wola oraz 9:1 z Unią Bieruń Stary), ponosząc 5 porażek (0:3 walkowerem z Mizerowem, 2:5 ze Stalą Chełm Śląski, 2:3 z MOSM Tychy, 6:8 z Łąką oraz 2:3 z Nadwiślanem. Co cieszy, widoczny był postęp w grze, która dawała najmłodszym adeptom piłki dużo radości. A gdyby nie fakt, że ostatni mecz z Mizerowem nie doszedł do skutku, ta radość – a także miejsce w tabeli, mogła być jeszcze lepsze.

Łącznie w minionym sezonie żaczki zdobyły 46 goli, a straciły 65. Dysponując jedynie pełna listą strzelców goli z rozgrywek wiosennych podsumuję, iż najlepszym strzelcem drużyny w minionym półroczu był autor 10 goli wiosną: Adam Kasperczyk. 7 bramek zdobył Szymon Siwek, po dwie Kamil Piszczek oraz Michalski, po jednej – Mateusz Pawlas, Przemek Szwajda, Oliwier Stasiński i Karol Kołodziejczyk.

Trampkarze młodsi natomiast po dobrych jesiennych występach, wiosną dzielnie rywalizowali w grupie mistrzowskiej Podokręgu Tychy.

Do awansu do tejże grupy, wystarczył bilans pięciu wygranych, jednego remisu i jednej porażki. Trampkarze przegrali jedynie na inaugurację w Woli z Sokołem 4:2, by potem wygrywać kolejno z Brzeźcami 7:1, Leśnikiem 4:1, Unią Bieruń 10:1, Stalą Chełm 5:3, UKS GKS Tychy 10:3, a na koniec zremisować z liderem rozgrywek MOSM Tychy 3:3. Obie te ekipy awansowały tym samym z dwóch pierwszych miejscdo rozgrywek wiosennych. Jesienią zespół Jacka Mikolasza zdobył więc 41 goli, tracąc 16.

Wiosna natomiast przyniosła 3 wygrane, 2 remisy i 5 porażek drużyny Jacka Mikolasza, czyli dorobek 11 punktów przy bilansie bramkowym 40-62. Nie do końca jeszcze jest możliwe określenie miejsca w tabeli drużyny MKS-u, bowiem wciąż nie ma informacji z Podokręgu Tychy o weryfikacji nierozegranych spotkań (w tym m.in. MOSM Tychy ze Zniczem Jankowice), a od tych rozstrzygnięć zależy m.in. ta pozycja w klasyfikacji końcowej rozgrywek – waży się czy będzie to lokata czwarta czy piąta. Piłkarze MKS-u wyprzedzili Znicz Jankowice, a ustąpili miejsca ekipom Iskry, LKS Łąka oraz Pniówka Pawłowice. Trampkarze młodsi w całych rozgrywkach zdobyli więc 81 goli, a stracili 78. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny byli autorzy 28 goli w całych rozgrywkach i zarazem wyróżniający sięzawodnicy w tej grupie wiekowej: Rafał Jastrzębski i Rafał Sieradzki, którzy z powodzeniem występują już także w zespole trampkarzy starszych, zdobywając bramki i dla teamu Mirosława Wowro. 9 goli zdobył Adam Adamus, 6 – Jakub Buchała, 4 – Karol Lipiński, po 3 Adrian Szweda oraz Sebastian Czudaj, natomiast jedną Karol Białoń (łącznie bilans daje 82 gole, lecz ŚZPN jako wynik meczu z Brzeźcami z jesieni podaje 7:1, nie 8:1 jak przekazał mi trener Mikolasz). Po zakończeniu rozgrywek trener Mikolasz żałował tego, iż nie wszystkie zespoły grały sportowo, czasem decydując się na oddawania spotkań walkowerem, co często wypacza tabele rozgrywek. Nie mniej jednak, miejsce w grupie mistrzowskiej podokręgu świadczy o dużym potencjale zawodników z rocznika 1999 i młodszych.

Mistrzem rozgrywek trampkarzy młodszych w podokręgu Tychy została Iskra Pszczyna, która zakończyła wiosenne rozgrywki z kompletem 30 punktów.