Tydzień później niż zwykle ruszy sezon w piłkarskiej klasie okręgowej. MKS i pozostałe zespoły wybiegną na ligowe boiska 15 sierpnia. Lędzinianie rozpoczną sezon meczem z Ogrodnikiem Cielmice, który odbędzie się w Lędzinach.

W nowym sezonie rywalami MKS-u będą spadkowicz z IV ligi LKS Łąka, awansujące z A klasy Unia Kosztowy i Iskra Pszczyna oraz Borowik Szczejkowice (z okręgówki rybnickiej), który zajmie miejsce Uranii Ruda Śląska, przeniesionej do innej z grup okręgówki.

Możliwa jest jeszcze jedna zmiana w składzie grupy, a mianowicie jeśli do rozgrywek IV ligi nie zostaną zgłoszone rezerwy Jastrzębia, prawdopodobnie wróci tam zespół z Łąki. W tej kwestii trzeba jednak poczekać na rozstrzygnięcie.

W dziale „plan spotkań MKS-u” można już znaleźć rozpiskę meczów MKS-u w rundzie jesiennej.