Śląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przełożeniu 18 kolejki rozgrywek w V lidze. Zamiast rozpoczęcia rundy wiosennej w najbliższy weekend, piłkarze wybiegną na boiska o tydzień pózniej (o ile starsi panowie ze związku znowu czegoś nie przełożą), czyli 28 i 29 marca. 18 kolejkę przełożono na 8 kwietnia, godz. 16.30.

Oznacza to, że MKS swój pierwszy pojedynek rozegra właśnie w sobotę 28 marca, o godz. 15.00 a jego rywalem w domowym pojedynku będzie Sokół Wola.

Dodatkowo spotkania z dnia 11 kwietnia w grupach I, II oraz IV klasy okręgowej (czyli z świątecznej soboty) przesunięto na 29 kwietnia, godz. 17.00. Tak więc, derbowe spotkanie MKS-u z Unią Bieruń odbędzie się dopiero pod koniec kwietnia.

Ja od siebie powiem tylko tyle. Każdy czeka po czterech miesiącach przerwy na rozpoczęcie rozgrywek, a tu taka bezsensowna decyzja, niczym racjonalnym nieuargumentowana. Jakby nie można było nakazać rozegrania spotkań,  a jeśli gdzieś warunki byłyby rzeczywiście niekorzystne to sędzia by mecz odwołał. A boiska za tydzień wcale nie będą lepsze…