Po wygranej 5:1 z Unią Bieruń Stary na inaugurację rozgrywek w klasie okręgowej, drużynę MKS-u w 2 serii spotkań czeka znacznie trudniejsze zadanie. Lędzinianie bowiem w niedzielę zmierzą się w Mikołowie (boisko przy ul. Zawilców 8) ze spadkowiczem z IV ligi, tj. miejscowym AKS-em.

Zespół z Mikołowa w roli trenera w obecnym sezonie prowadzi Krzysztof Szybielok, który rundę wiosenną ubiegłego sezonu prowadził jeszcze niedawnego rywala naszej drużyny, czyli Sokół Orzesze.

Mikołowianie grając w składzie: Pałaszewski – Białoń, Twardawa, Kies, Frankowski, Sarnecki, Ciasto, Brysz, Wieczorek, Marciniak, Kornacki oraz Cwynar, Kubies, Kulisa, M.Górny niezbyt udanie rozpoczęli rozgrywki, przegrywając 2:3 (1:2) w Mysłowicach z Górnikiem 09. Oprócz punktów mikołowianie stracili także Roberta Brysza, który z powodu czerwonej kartki nie zagra z MKS-em. Do dyspozycji trenera pozostawał będzie Marciniak, który również przedwcześnie opuścił boisko, lecz w tym wypadku w następstwie dwóch żółtych kartek. W MKS-ie kartkowych pauz brak. Dy dyspozycji trenera będą już także Mateusz Roszak i Kamil Ingram, których zabrakło w meczu z Unią. Niestety, z powodu poważnego urazu na dłużej wypadł z gry Grzegorz Kostrzewa.

MKS po raz ostatni rywalizował z AKS-em w sezonie 2008/2009, kiedy to piłkarze z Mikołowa zdominowali rywalizację w grupie I i uzyskali awans do IV ligi, z której to w czerwcu po pięciu latach gry na wyższym szczeblu rozgrywek, w nie najlepszym stylu spadli. 18.10.2008 r. w Lędzinach AKS zwyciężył 2:0, natomiast 30.05.2009 r. w Mikołowie padł bezbramkowy remis.

Spotkanie poprowadzi ekstraklasowy arbiter z Katowic – Sebastian Jarzębak.

Dodam także, że MKS w dniu wczorajszym poznał pucharowego rywala w pojedynku 1/4 finału Pucharu Polski, który to zaplanowano na 10 września. MKS zmierzy się z Iskrą Pszczyna, która po golu zdobytym przez Krausa w 86 minucie gry zwyciężyła 1:0 b-klasowy LKS Woszczyce.

W innych meczach zagrają: Ogrodnik Cielmice – Unia B.St., AKS Niwka – Górnik 09 Mysłowice, Piast Bieruń Nowy – LKS Łąka, Sparta Katowice – Znicz Jankowice, Unia Kosztowy – Pogoń Imielin, KS Żory – Rozwój II Katowice (wszystkie sob. 17.00), GKS II Tychy – UKS MK Górnik Katowice (ndz. 11.00)