Dobre wieści napłynęły z Bojszów, gdzie trampkarze młodsi MKS-u wraz z ośmioma drużynami rywalizowali dziś w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bojszowy. W zawodach mogli wystąpić piłkarze urodzeni w roku 2000 (oraz młodsi).

Podopieczni Wiesława Szwarockiego jak burza przeszli rywalizację w grupie, w której uporali się z wszystkimi rywalami: tj. Unią Bieruń Stary (3:1), GTS-em Bojszowy (3:0), Gromem Świerczyniec (7:0) oraz JUWe Jaroszowice (6:0), grając skutecznie i efektownie.

W półfinale MKS zmierzył się z MOSM Tychy, który zając miejsce II w drugiej – czterozespołowej (ponadto Pogoń Imielin, GOSiR Chełm Śl., Piast Bieruń Nowy) – grupie. I także z tego boju MKS wyszedł zwycięsko, zwyciężając 4:2. W finale młodzi zawodnicy zmierzyli się z bieruńską Unią, którą pokonali w rozgrywkach grupowych. Tym razem jednak to bierunianie zwyciężyli 3:1 i mogli się cieszyć z tryumfu w rozgrywkach. W meczu o III miejsce MOSM pokonał GOSiR Chełm 1:0.

Na pocieszenie dla lędzińskich piłkarzy pozostało wyróżnienie indywidualne, które przypadło w udziale najlepszemu strzelcowi zawodów: Mateuszowi Barnasiowi – autorowi 12 goli. Najlepszym bramkarzem turnieju został Patryk Duraj z Unii Bieruń St.

W MKS-ie grali: Dawid Apajewski, Szymon Siwek, Karol Białoń, Dawid Niemczok, Rafał Loska, Błażej Wróbel, Paweł Morgol, Mateusz Barnaś. Kierownikiem drużyny był Adam Apajewski.

Gratulujemy:)!