Rozstrzygnęliśmy kolejny już plebiscyt na najlepszego piłkarza lędzińskiej drużyny, według kibiców oraz sympatyków MKS-u. Po trwającym kilka tygodni głosowaniu, w rozgrywkach sezonu 2015/2016, zwyciężył nie kto innych jak Grzegorz Bednarek, który zdobył 32 głosy z grona 151 oddanych.

Oto pierwsza piątka w głosowaniu:

1. Grzegorz Bednarek – 32 głosy (foto z lewej: Dorota Dusik, www.sportowasilesia.com)

2. Mateusz Śliwa – 25 głosów,

3. Damian Sopelewski – 20 głosów,

4. Szymon Kwiatkowski – 17 głosów,

5. Dawid Karlik – 16 głosów.

Występujący w lędzińskich barwach od 1998 r. zawodnik, klubowy rekordzista pod względem występów (463 mecze), zdystansował w głosowaniu Mateusza Śliwę, a także Damiana Sopelewskiego, który zwłaszcza w minionej rundzie wiosennej prezentował świetną formę. Tym większa szkoda, iż licznik występów „Sopla” (bijący od 2003 r.) zatrzyma się jak na razie na 260 pojedynkach (i 16 golach), z uwagi na wyjazd za granicę. Sam zawodnik jak na razie zadeklarował – z uwagi na plany zawodowe, iż być może były to jego ostatnie występy w MKS-ie. Wierzymy jednak, iż będzie inaczej, tj. D.Sopelewski założy jeszcze koszulkę MKS. Sympatycy MKS-u docenili także wysoką formę Szymona Kwiatkowskiego, który reprezentował MKS wyłącznie w rundzie wiosennej. Pierwszą piątkę głosowania zamknął Dawid Karlik.