Pierwszy mecz nowego sezonu z dobrze przygotowanym i niewygodnym rywalem, jakim była ZET-ka zakończył się remisem 1:1 (1:1).

Gospodarze grali świetnie w powietrzu, mieli dopracowane stałe fragmenty gry, właśnie w ten sposób zdobyli swojego gola. Był to gol wyrównujący Bernata. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli piłkarze MKS-u po pół godzinie gry, a dokładnie Ingram, strzelając z główki zamykając dośrodkowanie Wójcika. W drugiej części gry nie było już wielu 100% okazji z obu drużyn, a oba zespoły cechowała dobra i agresywna gra w defensywie.

Jak podsumował trener Napierała: „Szczerze i uczciwie to dzisiaj nawet nie było z czego wygrać. Nie stworzyliśmy sobie żadnych sytuacji 100%. Jedna okazja Wójcika w drugiej połowie, a my mieliśmy problem z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich. ZET okazał się wymagającym rywalem, który na swoim boisku będzie zespołem groźnym dla każdego”.

W MKS dobrze, zwłaszcza w środku polu, zaprezentował się Vitalij Miklosh pozyskany z Polonii Międzyrzecze, swoje minuty otrzymał także Mateusz Malik.

ZET Tychy – MKS 1:1 (1:1) T.Bernat 40 – Ingram 34

MKS: Kuchta – Józefus, Bednarek, M.Nagi, Ingram, Śliwa, Zygma, Miklosh, G.Kostrzewa (Mielec 78), Wójcik, S.Rzepa (Malik 62).

żółte kartki: Bednarek, Śliwa

Otwórz zdjęcie

 

W innych meczach 2 kolejki:

Pasjonat – Iskra 2:0 (1:0) Łaciak 2, Czerpak 83

BKS Stal – GTS Bojszowy 3:5 (2:3) Waleczek 21, Pachny 43, Długosz 82 – Dudek 2, Honc, Niemiec, Stawowy

Czarni – Wilkowice 2:2 (1:2) Wajdzik 12k, Cyran 61 – Kubica 8, Gala 16

LKS Łąka – Wisla Wielka 2:2 (0:2) Wentkowski 48, Setlak 59 – Walecki 2, Kotas 32

Piast – BTS Rekord II 1:2 (0:1)  Mrowiec – Wojaczek, Olek

Ogrodnik – Bestwinka przełożony na 29.09.

Studzienice – JUWE przelożony na 08.09

W środę (tj. 25.08) o godzinie 17.30 – w meczu 3 kolejki – zmierzymy się na własnym boisku z Ogrodnikiem Cielmice.

Zdjęcie główne: Vitalij Miklosh.