W 12 kolejce Tyskiej B-klasy znów bez zwycięstwa, ale za to z jednym punktem na trudnym terenie. W sobotnim (tj. 27 kwietnia) wyjazdowym meczu nasze rezerwy zremisowały bezbramkowo z zespołem LKS’u Wisła Mała. 

Zespół rezerw wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu pewnie podchodził do tego meczu i od samego początku próbował zagrozić bramce przeciwnika. Strzałów z dystansu próbował Majer oraz Nowicki, lecz nie znalazły one drogi do bramki. Gra skrzydłami również nie przynosiła zamierzonego efektu. Za to rywale po dobrze rozegranym rzucie rożnym o mało nie zdobyli gola, bowiem napastnik rywali po strzale z pierwszej piłki mocno uderza w poprzeczkę bramki Lędzin. Mecz generował sporo walki w środku boiska, rywale nie zostawiali wolnego miejsca i wysokim pressingiem atakowali obrońców MKS’u. Dzięki temu stworzyli sobie kolejną groźną okazję po której napastnik Wisły Małej uderza w słupek. Pewnie w bramce rezerw spisywał się Apajewski, który solidnie bronił dostępu do swojej bramki. Jednak momentami obrona rezerw gubiła się i przeciwnicy po paru szybkich kontrach znajdowali drogę do bramki, lecz dwukrotnie w 100% sytuacjach nie postawili „kropki na i”, bowiem przy strzałach do pustej bramki nie popisali się napastnicy rywali. Słaba skuteczność przeciwnika niewątpliwie pomogła naszym rezerwom. W drugiej połowie Lędziny również nie wykorzystały swoich dogodnych szans, najpierw uderzenie głową Majera po rzucie rożnym z linii bramkowej wybija obrońca, a później ponownie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mikolasz, lecz zbyt lekko uderza piłkę i obrońca w ostatniej chwili wybija ją z przed linii bramkowej. Trudny mecz, sporo niewykorzystanych sytuacji po obu stronach, ale ważny jest cenny wyjazdowy punkt.

W najbliższej 13 kolejce (4-5 maja) rezerwy MKS’u Lędziny będą pauzować z racji wycofania się z rozgrywek drużyny JUW-e II Jaroszowice.

Rezerwy wystąpiły w następującym składzie: Apajewski – Urbańczyk, Mikolasz, Buchała, Malicki, Drążek, P.Majer, Dominiec, Sieradzki (Zagórski 90), Adamus (Iciek 80), Nowicki.

Pozostałe wyniki 12 kolejki (27-28 kwietnia): Polonia II Łaziska Górne 3:0 JUW-e II Jaroszowice, LKS II Goczałkowice 2:2 Leśnik Kobiór, Czułowianka Tychy 2:1 Unia Bieruń Stary, LKS Gardawice 3:0 UKS Warszowice.