Wczorajszy (26.07.) rywal MKS-u, IV-ligowy Hutnik Kraków (z grupy małopolskiej zachodniej) okazał się być wartościowym sparingpartnerem. Podobne zdanie co do MKS wyrażał trener gości, który zaprosił lędziński zespół na zimowy sparingowy rewanż. Trzecie spotkanie kontrolne podopiecznych Łukasza Jagody zakończyło się bezbramkowym remisem, który wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

MKS: testowany – M.Roszak, Mateja, G.Kostrzewa, Ingram, Holewa, Śliwa, Kut, Czupryna, Turczyński, testowany oraz Gardawski, Sieradzki, Bednarek, Kamiński.

W najbliższych dniach przekażemy więcej informacji transferowych. Na chwilę obecną wskazać można, że z zespołem żegnają się Mariusz Masternak, Kamil Uniejewski, Sebastian Tomecki, Norbert Stworzyjan, Piotr Kapela i Sebastian Kozok. Ważą się losy Piotra Holewy, którego kusi także Szczakowianka Jaworzno. Na treningach nie pojawił się Przemysław Duda.

Na powrót do MKS nie zdecydowali się Michał i Nikodem Nagi, którzy chcą występować w barwach Pogoni Imielin, podobnie jak i wypożyczony do JUWe Marcin Józefowicz, który szuka klubu. Drogę odwrotną obrał Grzegorz Kostrzewa, który z wypożyczenia powróci do MKS. Trener Łukasz Jagoda zarekomendował testowanego dziś zawodnika, wiążąc z jego pozyskaniem duże nadzieje. Teraz wszystko pozostaje w rękach działaczy MKS. Szansę dostają młodzi zawodnicy tacy jak Rafał Sieradzki, Karol Nowrocki, Artur Giza, nie widziany wiosną Artur Kamiński, czy powracający po przerwie Łukasz Gardawski.

W najbliższy piątek o godzinie 18.00 MKS zmierzy się na boisku w Jaroszowicach z miejscowym JUW-e. W środę 2 sierpnia o 18.00 MKS zmierzy się w Osieku z miejscową Brzeziną.