Ubogi w dorobek punktowy MKS bliski był dziś pierwszej wygranej od listopada. Po świetnej drugiej połowie, w której potrafiliśmy zdominować gości z Radziechów, odrobiliśmy straty. Do zwycięstwa zabrakło kilku sekund …. i odrobiny szczęścia …. bądź wyczucia sędziego Jarzębaka, który mógł spotkanie zakończyć wcześniej. Bramkę na 2:2 straciliśmy grając w dziesięciu, po tym jak T.Janik znokautował łokciem Mateusza Śliwę  – autora dwóch bramek dla MKS.

Pierwsza połowa w zasadzie można powiedzieć, że się odbyła. Słabe pierwsze pół godziny,  w którym tylko główka Matei i instynktowna parada Ł.Byrtka godne były uwagi. Później nastąpił stały fragment gry: rzut rożny i dośrodkowanie na gola zamienił Mateusz Janik, który uciekł Patrykowi Bajorowi.

Druga część gry zaczęła się nieśmiało, ale gdy na placu gry pojawili się Turczyński (powrót do gry po przerwie spowodowanej kontuzją) i Gardawski, MKS ruszył do ataku. Nieraz się kotłowało pod bramką gości, ale MKS dopiął swego dopiero w 81 minucie. Mateusz Śliwa, na raty, ale wykorzystał rzut karny podyktowany za faul w 16-tce (zbyt wysoko uniesiona noga przy wybiciu piłki przewrotką). Wepchnięta przez Śliwę do siatki piłka dodała nam animuszu. Sieradzki huknął z woleja tuż nad poprzeczką, a indywidualna akcja Turczyńskiego i soczysty strzał zakończyły się paradą Byrtka. Wreszcie w 90 minucie gry MKS po akcji prawą stroną dopiął swego i Śliwa z 5 metrów wpakował piłkę do siatki po akcji a jakżeby… Turczyńskiego. Niestety, w doliczonym czasie gry – w osłabieniu, gdy limit zmian był wykorzystany, Kitka w ostatniej akcji meczu wepchnął piłkę do siatki, dobijając strzał Dudki. Szkoda, żal straconych punktów. Dziękujemy za walkę i zaangażowanie oraz zostawione na boisku zdrowie. W sobotę (21.04.) o 17.00 gramy z Drzewiarzem w meczu o przysłowiowe 6 punktów. Wierzymy, że zobaczymy taki MKS, jak dziś po przerwie.

MKS: Kuchta – Bednarek (Kramarczyk 55), M.Roszak, Piekielny, Mateja, Bajor, Ingram, Kachel (Sieradzki 80), Kut (Gardawski 60), Śliwa, Rzepa (Turczyński 60).

żółte kartki: M.Roszak, Śliwa

Skrót meczu: