Duże słowa uznania należą się obu drużynom trampkarzy, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Minioną rundę mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Zacznijmy od grupy starszej. Chłopcy prowadzeni przez Wiesława Szwarockiego odnieśli w dziewięciu meczach komplet ligowych zwycięstw, w większości z nich roznosząc rywali. W nagrodę w rundzie wiosennej zagrają w 6-osobowej grupie złożonej z mistrzów i wicemistrzów trzech grup trampkarzy starszych w podokręgu Tychy (na pewno będzie to Sokół Wola- wicelider naszej grupy, ponadto LKS Brzeźce i LKS Studzienice oraz Iskra Pszczyna i Unia Bieruń). Będzie to doskonała okazja do doskonalenia umiejętności w pojedynkach z bardziej wymagającymi rywalami. Trampkarze starsi wygrywali bowiem kolejno z: Sokołem Wola 3:2, UKS Suszec 6:1, Polonią Łaziska 9:0, Piastem Bieruń 9:1, Gardawicami 8:0, Sokołem Orzesze 7:0, Czaplą Kryry 6:1, Goczałkowicami 6:1 i Chrzcicielem Tychy 4:0.

Podsumowując miniony sezon w tej lidze, prognozowaliśmy że zeszłoroczne występy (zakończone miejscem w środku tabeli) powinny zaprocentować. Aż takiej eksplozji przynajmniej ja osobiście się nie spodziewałem. Występy w wiosennej silniejszej grupie, pokażą na co rzeczywiście stać ten zespół.

Jego niekwestionowanym liderem jest Wojtek Szumilas, autor 21 z 58 zdobytych przez MKS goli. Pozostałe trafienia dorzucili: 8 – Pawlik, 7 – Michał Nagi, 6 – Białorucki, 5 – Szymura, Kozłowski, a Krzemień, Grzyb, Mróz, Glaba, Rośkowicz po jednej, a jeden gol był bramką samobójczą. Lędzinianie stracili w tych dziewięciu meczach zaledwie 6 goli.

Nie gorzej spisali się trampkarze młodsi prowadzeni przez Jacka Mikolasza. 5 wygranych i zaledwie 1 remis w sześciu meczach to także dobry rezultat. MKS zdobył więc 16 punktów, zdobywając 30 goli, a tracąc ich 12.

Młodzi piłkarze stracili punkty dopiero w ostatnim remisowym spotkaniu z Unią Bieruń (3:3), a wcześniej wygrali z tym rywalem 4:1, dwukrotnie pokonali Stal Chełm Śląski 11:1 i 6:4 oraz Grom Tychy 4:2 i 2:1.

Do siatki rywali 7 razy trafiał: Buniewicz, 6 razy Hachuła i Rośkowicz, dwukrotnie Mielec, Młocek i Szweda, a po razie Jastrzębski, Adamus, Giza, Noras i Mróz.

W podokręgu Tychy mamy dwie grupy w tej kategorii wiekowej, więc niewykluczone, iż także i tu na wiosnę zespoły – w tym i MKS – wystąpią w grupach silniejszej i słabszej. Ale co do tej informacji nie mam pewności. Na stronie związku jak do tej pory nie pojawiła się tabela rozgrywek w tej grupie wiekowej.