Po odwołaniu niedzielnego meczu trampkarzy (z rozgrywek wycofał się UKS Suszec) okazuje się, że w sobotę 3 września czekają nas tylko 2 mecze zespołów MKS. Dodatkowo, pokrywa się ich termin (miejmy nadzieję, że po raz ostatni w rundzie jesiennej) dlatego sympatykom piłki, a także i trenerom, przyjdzie podjąć trudną decyzję o podzieleniu kadry i wyborze meczu, na który należy się udać.

Pierwsza drużyna zagra o 16.00 w Skoczowie z Beskidem na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 6, natomiast rezerwy w Kobiórze o 17.00 stoczą bój z Leśnikiem w ramach rozgrywek tyskiej b klasy.

Zespół Beskidu, którego trenerem jest Mirosław Szymura, jako beniaminek (zwycięstwo w bielskiej klasie okręgowej w ubiegłym sezonie, o punkt przed Pasjonatem Dankowice) jak dotąd w bieżących rozgrywkach punktował dwukrotnie zwyciężając w środę rezerwy Podbeskidzia 1:0, a także w 1 kolejce 5:3 Gwarek Ornontowice. Następnie, przyszły trzy porażki: 0:3 w Czańcu, 0:1 u siebie z Drzewiarzem i 0:5 z Wilkami w Wilczej. Biorąc pod uwagę wyniku tego ostatniego pojedynku faworytem wydaje się być MKS, ale w tej lidze niezwykle wyrównanej lidze wszystko jest możliwe.

A oto skrót ostatniego-środowego meczu Beskidu z Podbeskidziem II:

Beskid wystąpił w składzie: Trojanowski, Grześ, Sornat, Zaremski, Lech, Padło, Ihas (Jaworzyn 90), Bezeg ( Warywoda 80), Surawski (Janik 46), Ferfecki, Małyjurek (Węgrzyn 89).

Odnośnie spraw kadrowych, jest duża szansy iż do gry powrócą nieobecni w ostatnich spotkaniach defensorzy Adam Mateja i Mateusz Roszak.

Spotkanie pierwszej drużyny poprowadzi trójka sędziowska: Daniel Wiejowski, Marcin Bochynek, Piotr Kopiec.

Rezerwy odnotowały do tej pory dwa zwycięstwa i plasują się w tabeli tuż za liderem, tj. Czarnymi Piasek. Teraz na ich drodze staje spadkowicz z a klasy, o którym mówiło się iż będzie chciał powrócić na ten szczebel rozgrywek. Potwierdzeniem tego może być wygrana nad dwójką ZET Tychy 4:1, lecz nie można tego powiedzieć o porażce z 1 kolejki z Polonią Międzyrzecze 0:1.

Serdecznie zapraszamy na oba pojedynki!