To niewątpliwie pomyślny czas dla MKS-u. Po ligowej wygranej z Rozwojem II, okraszonej wsparciem dla małego Tymonka, dziś przyszedł sukces w rozgrywkach Pucharu Polski, w postaci efektownego, wysokiego i zasłużonego zwycięstwa nad Pniówkiem Pawłowice 4:1 (1:0).

MKS Lędziny – Pniówek Pawłowice 4:1 (1:0)

Tak padały bramki:

1:0 – Karlik 33 minuta, z 12 m po dobitce swojego własnego strzału głową, wykonanego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego,

2:0 – Stworzyjan 51 minuta, przy asyście Matyska, który przy agresywnym pressingu MKS, przejął złe podanie Szelonga,

3:0 – Matysek 60 minuta, strzałem w długi róg z kilku metrów po świetnym podaniu Stworzyjana,

4:0 – Matysek 69 minuta, mocnym strzałem do pustej już bramki po zagraniu Frąckowiaka i ograniu na 16 m Szelonga,

4:1 – Przybyła 89 minuta-głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szarego,

Sędziował Szymon Skowroński. Widzów 150.

żółte kartki: Śliwa – Dadok, Przybyła

MKS: Kwiatkowski – Uniejewski, Masternak, M.Roszak, Bednarek – Śliwa, Stworzyjan (N. Nagi 80), Matysek (Augustyniak 87), Ingram (Duda 64) , Karlik, Frąckowiak (Kozok 84).

Pniówek: Szelong – Przybyła, Lalko, Kukla (Kostecki 46), Oszek – Ciuberek, Dadok (Goik 64), Benauer, Glenc, Polak (Szary 50), Węgrzyn (Szczyrba 50).

A zatem MKS Lędziny zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy w roku 2016! W kolejnych rundach nasz zespół będzie reprezentował Podokręg na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Okazały Puchar odebrał w imieniu zespołu kapitan Mateusz Śliwa.