Przerwa zimowa to czas intensywnych ruchów transferowych u rywali MKS-u. Pokusiłem sie więc o przygotowanie opracowania przedstawiającego, jakie zmiany kadrowe nastąpiły w pozostałych zespołach grupy I okręgówki. Oczywiście, głównie tych które posiadają rzetelne strony internetowe, albo z których przedstawicielami mam kontakt.

Czarni Piasek: Przybył: Z.Biliński (Koszarawa), Ubyli: Abram (ZET Tychy), Pęszor, Urbańczyk (szukają klubu)- znaczące ubytki w postaci dwóch wyróżniających się zawodników Pęszora i Urbańczyka, czy zrekompensuje je były gracz MKS-u, Zygmunt Biliński?

Sokół Wola: Przybyli: W.Czmok, Grabowiecki (Bojszowy), Potasiak (Górnik Brzeszcze), Tomanek (LKS Łąka), M.Krasoń, Lotawiec (juniorzy), Szwajca (Unia Oświęcim). Odeszli: Rozmus (Ogień Wola), Topielec, Gwóźdź, Gazda, Bednarczyk, Żurawiecki (nie wznowili treningów), M.Jarnot, M.Rewaj (kontuzje) – wzmocnienia Sokoła na papierze wyglądają obiecująco, ale czy wobec dużych strat Sokół zdoła uchronić sie przed degradacją?

Nadwiślan Góra: Ulczak (LKS Łąka), Maławy (GKS Tychy), Sz.Krasoń, Dybeł (juniorzy), Sz.Rozmus (powrót). Ubył: Skiba (kontuzja) – liczący wciąż na awans i mający niewielką stratę do lidera wydaje się, że zyskał graczy którzy mogą stanowić wiosna o jego sile.

Krupiński: Przybył: Dzida (SMS Bielsko) – niewiele zmieniło się w składzie czołowej drużyny grupy, Krupiński zapewne będzie się liczył w walce o awans

AKS Mikołów: Przybyli: Pokorski (Urania), Duran (Gardawice), Ubyli: M.Olszówka (kontuzja), M.Bosowski (Sokół Zabrzeg), M.Karamuz, Wyrzykowski (nie wznowili treningów) – strata lidera zespołu, Michała Bosowskiego, nie powinna diametralnie zmienić postawy AKS-u, w dalszym ciągu to jeden z faworytów rozgrywek.

Śląsk Świętochłowice: Przybyli: Nawrat (Naprzód Liupiny), Wojcik (wznowił treningi), Winiarski (Orkan Dąbrówka Wlk.) Ubyli: Lelek, Liszka (Wyzwolenie Chorzów), K.Jojko (LZS Piotrówka), Gnacikowski, Kozłowski, Nestman, Grajkowski (szukają klubów) – ze znaczących zawodników ubył tylko najlepszy strzelec drużyny Lelek, czy tylko to sie jednak okaże. Śląsk stać na kilka niespodzianek.

Urania Ruda Śląska: Przybyli: Stawowy (Walka Zabrze), Baran (Grunwald R.Śl.), Śmieszek (GKS Katowice), Ubyli: Pokorski (Mikołów), Skoczyk (slużba wojskowa) – bez znaczących osłabień, kochlowiczanie powinni sie liczyć w walce o awans.

Unia Bieruń Stary: Przybyli: W.Bobla (powrót po kontuzji), K.Czyjt (Brzeszcze), Laby (JUVE), Jurecki (Piast B.N.), T.Magiera (Stal Chełm Śl.), Wójcik (GKS Tychy),P.Duda (wznowił treningi) Odeszli: Dyrda (koniec kariery), Adamczyk (Unia Oświęcim), S.Brzeziński (Górnik Wesoła) – spore wzmocnienia „ujków” zwłaszcza w linii ataku, wiosna może stać pod znakiem dobrej postawy zespołu Mirka Wowro

Leśnik Kobiór: dzisiejsze „Echo’ podaje, iż w klubie z Łąki doszło do konfliktu, w wyniku którego zawodnicy Leśnika być może jednak nie trafią do LKS-u (mieli to być Paździorek, Ludwiczak, Dąbrowiecki, Koczur, Ludwig Zawisza), ale czy to oznacza że wróca do Kobióra? Zamieszanie na linii Kobiór – Łąka trwa, wszystko zapewne okaze się po pierwszych meczach rundy wiosennej.

Stal Chełm Śląski: Ubył: T.Magiera (Unia Bieruń St.)

Naprzód Lipiny: Przybyli: Karwiński, Sitko, Pękała, Nowak, Miozga, Kowalski, Strzoda, Ubyli: Stojanowski, Więch, Szczyrba, Barcz, Wesoły, Szczygieł, Kuczera

Uzyskanie jakichkolwiek informacji o Orle Mokre, LKS-ie Bełk, czy Piaście Leszczyny graniczy z cudem, tak więc nie znajdują się w powyższym zestawieniu.

W ciagu najbliższych dni bede staral się na bieżąco aktualizować poniższego newsa. Dziękuje wszystkim, którzy udzielili mi niezbędnych informacji:)