Ponieważ redakcja z racji natłoku obowiązków nie pojechała dziś do Knurowa na pojedynek Concordii z MKS-em, przekazywaliśmy wynik tego meczu, a także innych spotkań 18 kolejki na żywo. Niestety, MKS uległ Concordii 0:1 (0:1).

MKS grał w składzie: Ł.Gąsior, Polarz (B.Papacz 85), Mikolasz (Karlik 75), Bednarek, M.Roszak, Matysek, Śliwa, Brona (Samek 46), Szeremeta, Gajewski (G.Kostrzewa 46), Gardawski.

żółte kartki: Papacz, Polarz, Brona

Pierwszą okazję lędzinianie stworzyli już w 3 minucie, gdy Gajewski ładnie piętą odegrał do Matyska, który pomylił się niewiele uderzając tuż nad poprzeczką. Po okresie bezbarwnej gry z obu stron następnie do głosu doszli gospodarze, w efekcie czego w 23 minucie drużynę MKS-u od straty gola uratowała poprzeczka, a kilka chwil później świetna interwencją popisał się Łukasz Gąsior. W dalszej fazie meczu gra znów się wyrównała, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnych okazji do zdobycia gola, aż do 45 minuty kiedy to Concordia objęła prowadzenie. Concordia wyszła z kontrą, przed Gąsiorem znalazło się dwóch zawodników – Marcin Grzegorzyca dograł do Jarosława Kupisa, a temu pozostało tylko skierować piłkę do pustej bramki. W przerwie meczu nastąpiły dwie zmiany w MKS-ie – boisko opuścili Mariusz Gajewski i Łukasz Brona, a w ich miejsce weszli Grzegorz Kostrzewa i Łukasz Samek. W 75 minucie na boisku pojawił się Dawid Karlik, który zastąpił Jacka Mikolasza. Na 5 minut przed końcem meczu Marcina Polarza na placu gry zastąpił Bartosz Papacz. Wszelkie te zmiany nie przełożyły się na zmianę wyniku i mimo optycznej przewagi w drugich 45 minutach MKS nie przywozi z Knurowa choćby punktu.

W pozostałych meczach 18 kolejki:

Leśnik – Znicz 2:2  (Szczepanek, Hyba – Żupa, Tomanek)

Iskra – Unia Bieruń 1:2 (Prusek – Chmielowiec, M.Wróbel)

Sokół – Kosztowy 2:1  (M.Germanek, Pałka – Wendreński)

Pogoń – GKS II 2:2 (Wojtaszak, Gajda – Kowalczyk, Sroka)

Tempo – Stal niedziela 1:1 (Maszka- Luty)

Łąka – Krupiński niedziela 1:1 (W.Kuś – Sankiewicz)

Czarni – Bełk niedziela 0:3 (Jaśkiewicz, A.Stanek, Święty)