MKS pewnie zwyciężył dziś w Piasku pokonując miejscowych Czarnych 3:0 (1:0). Przełamał tym samym kilka barier, bowiem w trzecim wiosennym wyjazdowym spotkaniu nasi piłkarze zdobyli pierwsze gole oraz pierwsze 3 punkty na obcej murawie. Trzeba też dodać, że to pierwsza wygrana lędzińskiej drużyny w Piasku od momentu awansu ekipy Czarnych do klasy okręgowej w 2006 roku.

MKS w pierwszych 30 minutach przewagę optyczną posiadali piłkarze MKS-u, lecz nie udokumentowali tego bramką. Nasi piłkarze wykonywali kilka rzutów wolnych, lecz one także nie przyniosły jak do tej pory efektu. MKS dopiął wreszcie swego i w 34 minucie objął prowadzenie za sprawą Łukasza Gardawskiego, który uderzeniem ze szpica znalazł drogę do siatki rywali. Taki wynik spotkania utrzymał się do przerwy.

Prowadzenie MKS-u w 65 minucie podwyższył ponownie „Żółwik”, który celnym strzałem wykorzystał dośrodkowanie Tomka Matyska z rzutu rożnego. A sam Matysek swoją obecność na boisku zaznaczył w 85 minucie i po ograniu stopera podciął piłkę nad bramkarzem i po raz trzeci posłał piłkę do siatki.

MKS: Brandys, Bednarek, Polarz, M.Roszak, Śliwa, Karlik, Matysek, Szeremeta (Mikolasz 80), Czarnecki (Samek 65), A.Gąsior (Brona 60), Gardawski (Gajewski 75).

żółte kartki: Brona, M.Roszak

W pozostałych meczach:

Leśnik – Kosztowy 1:1 (Paliczka – Ptaszek)

Tempo – Krupiński 3:5  (Jasiczek 2, Maszka – Janowski, Brychlik, Furlepa, Góra, P.Kumor)

Stal – GKS II 1:2 (Wlazło – Kowalczyk, Karwan)

Łąka- Bełk 4:1  (W.Kuś, Klaja, Puchała 2 – A.Stanek)

Pogoń – Znicz 2:0 (Stojak, Gajda)

Sokół – Iskra 0:1  (Prusek)

Concordia – Unia B.S. 0:0