Remisem zakończył się kolejny sparingowy pojedynek MKS-u,  nasi piłkarze rozegrali dobre spotkanie z liderem katowickiej klasy okręgowej, gr. II.

[singlepic=3573,360,320]

Kamil Sowik z konieczności wystąpił dziś na lewej obronie. Foto:Tomasz Naskręcki

Gospodarze od początku usiłowali narzucić swój styl gry i przez większość czasu prowadzili grę. Nasi piłkarze usiłowali się odgryzać. I tak, gdy w 15 minucie Mokrego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową uratowała poprzeczka, MKS odpowiedział błyskawicznie i skutecznie. W 18 minucie Samek uruchomił prostopadłym podaniem Bronę, ten wpadł w pole karne i dośrodkował z prawej strony, a tam Sikora samobójczym uderzeniem dał prowadzenie naszej ekipie.

[singlepic=3596,360,320]

Łukasz Brona rozegrał dziś bardzo dobry mecz, stwarzając wiele zagrożenia pod bramką rywala. Foto:Tomasz Naskręcki

Gospodarze ruszyli do szturmu, a nasi gracze kolejnymi prostopadłymi podaniami szukali drogi do bramki, w 30 minucie w bardzo dobrej okazji znalazł się Gajewski, lecz – mimo iż o spalonym mowy być nie mogło – sędzia zagwizdał. W końcówce pierwszej części mogliśmy zdobyć drugą bramkę, lecz najpierw bramkarz Czarnych  przenosząc piłkę nad poprzeczkę wybronił świetne uderzenie Brony z 18 m, a kilkadziesiąt sekund później z najwyższym trudem sparował na róg uderzenie Karlika z 16 m (po rajdzie Brony prawym skrzydłem).

Druga część spotkania przyniosła ataki gospodarzy. Okazały się skuteczne, lecz z dużą pomocą sędziego. W 63 minucie faulowany w polu karnym był Brona, lecz sędzia nie odgwizdał przewinienia, gdy akcja przeniosła się pod bramkę rywala i interweniował Polarz – arbiter się nie zawahał i podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Sikora. MKS najlepszą okazję w tej części gry miał w 70 minucie, ale po wrzucie z autu Roszaka i przedłużeniu piłki przez Bronę, silne uderzenie z woleja Czarneckiego z 10 metrów obronił bramkarz Czarnych.

Nasz zespół na trudnym terenie i z wymagającym rywalem rozegrał dobre zawody, co powinno cieszyć w kontekście zbliżającej się szybko rundy wiosennej.

MKS: Mokry (Śliz 46), Polarz, M.Roszak, Karlik, Sowik, K.Firlej (Czarnecki 46), Śliwa, Kulpiński, Samek (Gajewski 60), Brona, Gajewski (A.Gąsior 46).