Zapowiedź spotkania rezerw można przeczytać obok, czas także i na krótki wstęp do sobotniego spotkania IV-ligowej drużyny MKS-u, która w 12 kolejce rozgrywek zmierzy się z Orłem Mokre, z którym trzeba przyznać, z ostatnich potyczek sparingowych, czy w klasie okręgowej mamy dobre wspomnienia. Powyższe wcale nie oznacza, iż MKS czeka łatwy i przyjemny mecz, a mając świeżo w pamięci mecz Polska – Armenia, należy mieć to na uwadze.

Zespół trenera Mateusza Karcza w minionym sezonie w dobrym stylu wywalczył, po raz pierwszy w historii awans do IV ligi, zwyciężając w II grupie klasy okręgowej z 3 punktami przewagi nad Przyszłością Rogów. W obecnych rozgrywkach beniaminek spisuje się jednak poniżej oczekiwań, gromadząc tylko 6 punktów, za zwycięstwo nad Szczakowianką (w 1 kolejce) i trzy remisy.

Latem w klubie doszło do sporych zmian, i jak widać, straty kadrowe – jak dotąd – okazują się poważniejsze niż liczne nabytki. Przypomnijmy zatem:

Ubyli: Ariel Mnochy (Wilki Wilcza), Łukasz Janik (Cyklon Rogoźnik), Dariusz Kubacki (Podlesianka Katowice), Patryk Wasilewski (Burza Borowa Wieś), Dominik Kamieński, Paweł Wróblewski, Sebastian Kopyciok, Krzysztof Rotkegel, Rafał Świętek (wszyscy nie wznowili treningów).

Przybyli: Paweł Badura (Gwarek Zabrze), Tomasz Frankowski (Polonia Łaziska Górne ale był tam wypożyczony z AKS Mikołów), Grzegorz Grygny (juniorzy UKS Ruch CHorzów), Kajetan Idus (LKS Studzionka), Marcin Jurecki (Wilki Wilcza), Tomasz Michalik (ŁTS Łabędy), Aleksander Nitecki (juniorzy Gwiazda Ruda Śląska), Piotr Pietrzyk (juniorzy UKS Ruch Chorzów), Marcin Rozumek (Jedność Przyszowice), Grzegorz Tide (Unia Turza Śląska), Krzysztof Tide (MKS Żory), Mateusz Tomeczek (Wilki Wilcza), Patryk Wróbel (Tęcza Błędów).

W Orle nie zagra Dawid Wiercioch (4 żółte kartki).

W MKS nie zobaczymy kontuzjowanych Kamila Uniejewskiego, Norberta Stworzyjana (urazy kolana), choć w ich wypadku na szczęście obecne prognozy nie są tak pesymistyczne jak wcześniej, i być może obu zawodnikom uda się powrócić do treningów i gry jeszcze jesienią, czego im mocno życzymy. Wątpliwy jest także występ Mateusza Śliwy, także z powodu urazu.

Początek w sobotę 15 października, już od godziny 15.00.

Spotkanie poprowadzi trojka sędziowska: Marcin Kwiecień, Andrzej Zawiślak, Andrzej Żelazny.