Po kilku latach przychodzi czas powiedzieć sobie „dość”. Decyzja jest nagła, ale uważam, że słuszna. Trochę czasu minęło od momentu, gdy przejąłem prowadzenie strony MKS-u po Zygmuncie Bilińskim (nadając jej nawet status oficjalnej), ale po długich przemyśleniach postanowiłem zaprzestać prowadzenia portalu. Informowałem już o takiej możliwości kilka razy, ale ta decyzja jest ostateczna i nieodwołalna. Strona miała być nie tylko informacyjna, ale i z założenia powinna być miejscem wymiany zdań i opinii. Tak było kiedyś na forum i ostatnie lata w komentarzach.

Jeszcze w sierpniu Zarząd klubu podjął uchwałę, za mnie i beze mnie, że portal ma pełnić funkcję wyłącznie informacyjną. Będzie więc informacyjny, jeśli Zarząd sobie sam go zrobi, przygotuje i będzie prowadził. Przedwczoraj otrzymałem kolejną korespondencję w sprawie. I coś we mnie pękło. Nie mnie oceniać, czy jakieś wpisy są nieprawdziwe czy obraźliwe. Ale nie mam czasu i siły, by siedzieć na stronie na okrągło i pilnować czy ktoś czegoś nie napisał. Ale nie pozwolę, by – tylko dlatego, że niektórzy pozwalają sobie wyrazić inne zdanie i swoje obawy – żądano ode mnie zmiany charakteru strony i ciągłej cenzury, wymagając jednocześnie wyjaśnień w sprawie. Mógłbym co prawda zmienić stronę na portal nieoficjalny, portal kibiców…. ale to i tak niewiele zmieni.

[singlepic=13726,360,320]

Zdjęcie Uchwały nr 1/2014 (kopia z tel.)

Strona zostaje na serwerze do połowy lutego, domenę mamy do 30 stycznia 2015 r. Jeśli Ktoś zechce ją przejąć, chętnie udostępnię – na przełomie stycznia i lutego opłata do uiszczenia wyniesie ok. 200 zł (przy założeniu że zostanie na dotychczasowym serwerze i bez zmiany domeny). Cieszyłbym się gdyby tak było, wiele godzin mojej pracy nie poszło by na marne. Od tej pory będę kibicował gorąco drużynie wyłącznie jako kibic, życząc jak najlepszej gry, no i satysfakcjonujących wyników. Cieszę się, że zespół – mimo wielu trudności – daje z siebie wszystko, gromadzi punkty i wierzę, że drużyna pokaże jeszcze wiele dobrej piłki i na koniec sezonu zajmie miejsce premiowane awansem.

Dzięki za uwagę, za zainteresowanie i wszelkie słowa pochwały, jakie przez lata płynęły w stronę redakcji i mojej osoby, zarówno ze strony osób związanych z MKS-em, jak i społeczności piłkarskiej innych Klubów. Słowa krytyki także były potrzebne, bo mobilizowały do dalszej pracy. Dzięki też Wszystkim tym, którzy w różnych okresach współprowadzili ze mną stronę. Jeśli zdecydujecie dalej to robić, proszę bardzo:)

Do zobaczenia na meczach.

Underek