Wiele wydarzyło się w trakcie dzisiejszych derbów między MKS-em, a Piastem. Oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu, ale to MKS wyszedł z kolejnego pojedynku zwycięsko, gromiąc rywala 7:0 (3:0)! Z najważniejszych wydarzeń to czerwona kartka Sitka, pierwsze trafienia w sezonie braci Nagich i przełamanie Piotrka Kapeli! Warto także odnotować, że bylo to setne spotkanie Sebastiana Idczaka w roli trenera MKS-u.

Kalendarium najważniejszych wydarzeń spotkania:

7 min – precyzyjne uderzenie zza pola karnego Michała Nagiego, który wyjaśnił w ten sposób sytuację po małym zamieszaniu w polu karnym! jest 1:0!

10 min – Nikodem Nagi wpada w pole karne i objeżdża bramkarza, który fauluje. Rzut karny i czerwona kartka dla Krzemienia, Piast w dziesiątkę!

12 min. – 2:0 Śliwa szybko się poskładał i nożycami wykonał skuteczną dobitkę … własnego rzutu karnego, po tym jak uderzył źle i w środek bramki, umożliwiając interwencję Przemysławowi Cecudze, który pod nieobecność Brandysa, stanął między słupkami,

Po tej bramce piłkarze MKS-u nieco się zawiesili i pozwolili dojść do głosu rywalom, którzy zaczęli się zbliżać pod pole karne MKS-u,

30 min – czerwona kartka dla Damiana Sitka, zupełnie niepotrzebna i bezsensowna, za niesportowe zachowanie i rewanż na faulującym rywalu,

44 min – gol do szatni autorstwa Nikodema Nagiego, który po krótko rozegranym rzucie rożnym, zgraniu Uniejewskiego i podaniu Śliwy trafił na 3:0,

52 min. – Piast gra w dziewiątkę po drugiej tego dnia czerwonej kartce (dwie żółte kartki) dla Jarosława Cecugi,

59 min – Kapela, 120 sekund po wejściu na boisku, przejął podanie ze środka boiska i z 10 m lobem trafił do siatki. Jest 4:0!,

62 min – Sliwa i 5:0 po podaniu zza pola karnego wykazał się największym refleksem wśród obrońców i kolegów z zespołu, trafiając do siatki z 5 m,

73 min – drugi gol Kapeli, który przy asyście Śliwy po kolejnym prostopadłym podaniu wpada w pole karne, mija „bramkarza” i podwyższa wynik meczu,

75 min – Kapela huknął w okienko zza pola karnego i jest 7:0!

78 min – próbują i inni, Karlik trafia z dystansu w poprzeczkę,

W końcówce doskonałe okazje zmarnowali Karlik i Józefowicz, z dystansu próbował także Hudy,

90 min. koniec spotkania.

MKS: Kwiatkowski – Bednarek, M.Roszak, Uniejewski, M.Nagi, Sitek, Karlik, Śliwa (Domżał 77), N.Nagi (Hudy 70), Ingram (Kapela 56), Stworzyjan (Józefowicz 75).

Piast: M.Krzemień – J.Cecuga, Kachel, S.Krzemień, S.Magiera, Malcharek (Mariusz Walkiewicz 62), P.Mrowiec, Toporczyk, Marek Walkiewicz (Podsiedlik 62), M.Włoch (P.Cecuga 10), Kamieński (J.Rzepa 70).

żółte kartki: J.Cecuga, Marek Walkiewicz (Piast)

czerwone kartki: Sitek (MKS, 30 min.) – Krzemień (Piast, 10 min., za faul), J.Cecuga (za dwie żółte, 52 min.).

Za tydzień czekają nas kolejne derby, tym razem w Imielinie z Pogonią.