Kolejna kolejka Tyskiej B-klasy za nami, a co za tym idzie kolejny mecz naszych rezerw. W wyjazdowym meczu przeciwko Czarnym Piasek nasze rezerwy remisują 4:4 (2:2), prezentując się obiecująco, jednak nie na tyle aby wygrać mecz i tym samym tracąc punkty. Po raz kolejny wysoki wynik, jednak 4 bramki strzelone na wyjeździe nie wystarczają, rywal pokazał się z bardzo dobrej strony i zaskoczył postawą na boisku. LKS Gardawice nadal jedyną drużyną w lidze bez straty punktu, pewnie zajmując pozycję lidera. Nasza drużyna zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli. 

Już na samym początku zaskakują rywale, szybko wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw we własnym polu karnym fauluje Gawlik, a rywale zdobywają gola z 11 metra. Następnie akcja prawą stroną boiska, piłka zagrana między obrońców a bramkarza, napastnik rywali wybiega z zza pleców obrońcy i zdobywa gola. Zimny prysznic i nasi zawodnicy zabrali się do roboty. Najpierw wrzutką z prawej strony za plecy obrońców Adamusowi asystuje Giza, a przy golu wyrównującym wrzutkę na krótki słupek Adamusa skutecznie wykańcza Malicki. W drugiej połowie to my przejęliśmy inicjatywę, składna akcja lewą stroną boiska, Janik wykłada piłkę na 16 metr Czudajowi, a ten kończy akcję płaskim strzałem po ziemi w kierunku prawego słupka. Rywale wykorzystują atut gry z kontry. Zaskakującym centro-strzałem z rzutu wolnego pokonuje naszego bramkarza pomocnik rywali, piłka po rękach bramkarza wpada do bramki od słupka. Kolejna akcja, piłka zagrana między obrońców, a napastnik rywali uderzeniem po długim słupku z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki. Rezerwy zdążyły jeszcze odpowiedzieć golem Adamusa z rzutu karnego, którego wywalczył skutecznie dryblując w polu karnym Malicki.

Skład rezerw prezentował się następująco: Gawlik – Szumilas, Urbańczyk, Mielec, Giza,  Dominiec, Janik, P. Czudaj, S. Krakowiak, Adamus, Malicki.

Gole dla rezerw zdobywali: Adamus (25, 87 min.), Malicki (44 min.), P.Czudaj (48 min.)

Pozostałe wyniki 5 kolejki (21.09-22.09): Czułowianka Tychy 0:2 Unia Bieruń Stary, LKS Mizerów 0:6 LKS Gardawice, LKS II Goczałkowice 4:0 AKS Nadwiślan Góra, UKS Warszowice 1:2 LKS Wisła Mała

W następnej kolejce druga drużyna MKS’u zmierzy się na własnym boisku z Czułowianką Tychy. Mecz zapowiada się ciekawie, czy Lędziny zatrzymają rozpędzoną Czułowiankę? Mecz odbędzie się o godzinie 16:00 w niedzielę (29.09). Zapraszamy !