Piłkarz dopiero co pozyskany z GTS-u Bojszowy okazał się bohaterem meczu z Concordią. To właśnie Maciej Szeremeta zdobył gola na wagę pierwszego zwycięstwa i 3 punktów w nowym sezonie. MKS zwyciężył Concordię 1:0.

W 65 minucie Tomek Matysek dośrodkował piłkę z rzutu wolnego spod linii bocznej boiska, a Szeremeta wyskoczył najwyżej na 5 metrze i celną główką zapewnił MKS-owi trzy punkty. Do tego momentu na boisku niewiele się działo w zasadzie, i z trudem można by na siłę szukać okazji bramkowych wartych opisania. W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Śliwa już w 4 minucie, lecz zagubił się w dryblingu i nie wykorzystał fatalnego błędu defensorów z Knurowa przed swoim polem karnym. Obie ekipy grały po prostu słabo i bez pomysłu. Po trafieniu Szeremety mecz się nieco ożywił, lecz chwile grozy przeżywał nasz zespół. W ciągu 4 minut najpierw napastnik rywali z ostrego kąta uderzył w słupek, niedługo potem po wrzutce z rzutu wolnego i głowce z 8 metra Brandysa uratowało spojenie, a już za chwilę napastnik rywali fatalnie z 8 m przestrzelił. Z naszej strony groźnie uderzał Matysek z dystansu, raz tuż obok spojenia słupka z poprzeczką, za drugim razem bramkarz zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Okazję miał także Śliwa, lecz w 85 minucie po rykoszecie z 12 metrów uderzył zbyt lekko i bramkarz wyłapał piłkę. Chwilę później jego wyczyn skopiował Mikolasz główkując w ręce bramkarza.

Nasza drużyna, podobnie jak i rywal, rozczarowały dziś. Zwycięzców się jednak nie sądzi i pozostańmy przy tym. Przed MKS-em sporo pracy, lecz na razie cieszmy się trzema punktami. O kolejne MKS powalczy w sobotę w Kobiórze.

MKS: Brandys, M.Roszak, Polarz, Sowik, Mikolasz, Matysek, Śliwa, Chmielowiec (Samek 55), Sopelewski (Czarnecki 70), Szeremeta, Dąbrowski (Karlik 80)

żołte kartki: Sowik, Śliwa

W innych meczach:

Stal – Tempo 3:2 (Witek, Luty 2 – Jasiczek, Wybierek)

Kosztowy – Sokół 1:1 (Jurok – Pawłowicz)

Znicz – Leśnik 1:7 (M.Błażyca – Nikodem 5, Nowak, Kuzak)

Unia B.S – Iskra 1:1 (D.Latusek – Lekki)

Krupiński – Łąka 1:0 (T.Kuś)

Bełk – Czarni 2:2 (Bysiec, Kupis – Kościański, Kaptur)

GKS II – Pogoń 1:3 (Suda – Stojak 2, Musiał)