Niewątpliwie najciekawszy mecz drugiej kolejki Tyskiej B-klasy zakończył się podziałem punktów. Nasze rezerwy w derbowym spotkaniu z Unią Bieruń Stary na wyjeździe zremisowały 4:4 (3:3), po barwnym i ciekawym meczu. Dzięki temu naszym rezerwom udało się wywieść z Bierunia cenny punkt i póki co uplasować się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 4 punktów. MKS II traci 2 oczka do obecnych liderów, tj. Czułowianki Tychy (która w tym sezonie pozytywnie zaskakuje wygrywając kolejne spotkanie oraz inkasując komplet punktów) oraz LKS-u Gardawice. 

Rezerwy rozpoczęły mecz z małym wsparciem z pierwszego zespołu, w obronie zagrali Krakowiak i Mielec, a ofensywę wzmocnili Nowrocki oraz Kostrzewa. Mecz bardzo dobrze rozpoczęły nasze rezerwy. Już w pierwszych minutach spotkania to my objęliśmy prowadzenie. Janik przerzuca piłkę na prawą stronę do Nowrockiego, który zakręcił obrońcami rywala i dograł na 11 metr do nadbiegającego Kostrzewy, który mocnym uderzeniem zdobywa gola. Zaledwie parę chwil później Marcin Majer popisuje się świetnym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę bramki rywala i szybko obejmujemy prowadzenie 2:0. W tym spotkaniu to przeciwnik musiał gonić wynik i napierać na Lędzińskie rezerwy pressingiem. Pierwsza dobra okazja i niestety od razu bramka dla przeciwnika. Mocna piłka wrzucona z prawego skrzydła, nasz środkowy obrońca źle oblicza lot piłki w rezultacie tego mija się z nią, a czekający na to za nim napastnik przyjmuje ze spokojem piłkę i uderza po krótkim słupku bramki Apajewskiego. Jednak nasze rezerwy odpowiedziały i po raz kolejny podwyższyły wynik. Długa piłka zagrana do Kostrzewy, który wygrywa fizyczny pojedynek z obrońcą rywali i dogrywa do niekrytego Adamusa, który dopełnia formalności strzałem do pustej bramki. Jednak po świetnym początku końcówka pierwszej połowy pechowo się dla nas zakończyła, dwa błędy w obronie i przeciwnik zdołał wyrównać. Najpierw zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, nasi obrońcy nie zdołali wybić piłki, która ląduje pod nogami przeciwnika, który kończy akcję mocnym strzałem pod poprzeczkę z 5 metra. Ostatnia akcja pierwszej połowy, pomocnik rywali dogrywa mocną piłkę w pole karne po ziemi, nasz obrońca interweniuje wślizgiem i nieumyślnie przyjmuje piłkę rywalowi, nadbiegający z zza jego pleców napastnik wyprzedza go i zdobywa gola.

Druga połowa zapowiadała się jeszcze lepiej, jednak męczące słońce mocno dawało w kość obu drużynom. Dość równa walka i wiele prób składnych akcji po obu stronach, jednak to nasze rezerwy znów zmuszają przeciwników do pogoni za wynikiem, bowiem to my strzelamy gola na 4:3. Dobrą zmianę przyniosło wejście na boisko Sieradzkiego, który zabierając się z piłką z własnej połowy, pognał lewym skrzydłem pod bramkę rywali oraz zakończył akcję płaskim strzałem po długim słupku dając nam prowadzenie i popisując się pięknym rajdem. MKS wciąż nie bronił wyniku a starał się podwyższyć rezultat, dobre okazje 1 na 1 z bramkarzem zmarnował Kostrzewa, świetnym strzałem z ok. 20 metra popisał się Janik, lecz poprzeczka ratuje przeciwnika, również w dobrej sytuacji znalazł się Adamus, ale nie trafia w bramkę. Jedna z lepszych akcji meczu, Marcin Majer wystawia piłkę na 11 metr, lecz mocny strzał Nowrockiego minimalnie mija pustą bramkę. Swoją szansę w polu karnym miał również Giza, po dobrym podaniu Janika między obrońców przeciwnika, lecz i on przenosi piłkę nad poprzeczką. Sporo zmarnowanych szans na podwyższenie wyniku wykorzystał Bieruń, który konsekwentnie próbował wywalczyć remis w tym spotkaniu. Udało się to w ostatniej minucie spotkania, wrzutka z prawego skrzydła w pole karne, małe zamieszkanie pod bramką Sitarza, piłka w końcu trafia pod nogi rywala, a ten z problemami, ale jednak jego uderzenie przedarło się między interweniującymi obrońcami, a przeciwnicy zdobywają upragniony remis 4:4.

Skład rezerw prezentował się następująco: Apajewski (Sitarz 45) – Mielec, Krakowiak (Sieradzki), Urbańczyk, Giza, M.Majer, Janik (Zagórski), P.Czudaj, Nowrocki, Kostrzewa, Adamus (Dominiec).

Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Kostrzewa, M.Majer, Adamus, Sieradzki.

Pozostałe wyniki 2 kolejki (31.08-01.09): LKS Wisła Mała 3:5 LKS II Goczałkowice, LKS Mizerów 0:4 Czułowianka Tychy, AKS Nadwiślan Góra 3:1 UKS Warszowice, LKS Gardawice 3:0 Czarni Piasek

W następnej kolejce druga drużyna MKS’u Lędziny zmierzy się z LKS Wisła Mała. Przyszli przeciwnicy rezerw do tej pory nie zdobyli nawet punktu i z pewnością przyjadą do Lędzin w bojowych nastrojach i chęcią poprawy dorobku punktowego. Zapraszamy wszystkich miłośników lędzińskiej piłki na niedzielny (8 września) mecz, początek o godzinie 17:00.