Po trzech z rzędu gładkich zwycięstwach tym razem drużynę rezerw MKS’u Lędziny czekał trudny derbowy mecz z zajmującymi drugie miejsce w tabeli rezerwami Piasta Gola Bieruń. W drugiej połowie nasza drużyna nie pozostawiła złudzeń i pewnie wygrała 5:2 (2:1). 

Mecz nie mógł się rozpocząć lepiej. Już w drugiej minucie gola zdobywa Majer, a świetną piłkę do pustej bramki dogrywa mu Adamus. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do Lędzińskiej drużyny. Jednak Bieruńska ofensywa po 28 minutach gry znalazła sposób aby zdobyć gola za sprawą wrzutki z prawej strony boiska, napastnik przeciwników uderza głową z okolic 5 metra i wyrównuje. Bramka wyrównująca dodała wiatru w żagle gospodarzom, którzy coraz śmielej poczynali sobie pod bramką MKS’u. Dobrą postawą w bramce popisał się Morks, który świetną interwencją uratował zespół od straty drugiego gola. Za sprawą skutecznej gry z kontrataku to Lędziny ponownie wychodzą na prowadzenie. Gardawski zagrywa świetną piłkę między obrońców a Adamus wykorzystuje szansę i zdobywa gola. Druga połowa to ponowna ale minimalna przewaga Lędzińskich rezerw. Kobus zagrywa w tempo do Majera, ten wyprzedza obrońców i uderza na 3:1 ! Parę minut solidnej gry z naszej strony i kolejnego gola dokłada Malicki, po dograniu Gardawskiego przyjmuje piłkę w polu karnym, nawija obrońcę i uderza tuż przy lewym słupku. Świetne wejście zalicza Haba, który po raz kolejny pojawiając się na boisku z ławki rezerwowych zapisuje się na listę strzelców. Za sprawą dobrego wysokiego pressingu naszych rezerw Bieruńska obrona gubi się i obrońca niefortunnie źle podaje co wykorzystał Haba przecinając zagranie i uderzając na bramkę na 5:1. Parę chwil później Gardawski podaje za plecy obrońców do wychodzącego na pozycję Gizy, ten wpada w pole karne i uderza lecz piłka tylko obija prawy słupek bramki. W końcówce meczu nieco przyspała Lędzińska defensywa co wykorzystał napastnik gospodarzy skutecznie dryblując i zdobywając bramkę na 2:5.

MKS II Lędziny 5:2 (2:1) Piast Gol II Bieruń

Strzelcy: Majer 2’⚽, 58’⚽, Adamus 38’⚽, Malicki 70’⚽, Haba 80’⚽ – Ziajka 28’⚽, Worek 90’⚽.

Asystowali: Gardawski 🅰️🅰️, Kobus 🅰️, Adamus 🅰️.

żółte kartki: Majer 89′ .

MKS II: Morks – Kobus (80′ Jacek), Wasyl, Smaza, Drążek (75′ Giza), Dominiec, Gardawski, Majer, Krakowiak, Gaweł (65′ Malicki), Adamus (70′ Haba).

Pozostałe rezultaty 23 kolejki (28-29 maja):

Czarni Piasek 2:0 Niepokorni Orzesze,

Fortuna Wyry 4:0 LKS II Wisła Wielka,

LKS Mizerów 5:2 LKS Wisła Mała,

Pniówek II Pawłowice 2:5 UKS Warszowice,

LKS II Gardawice 2:2 Nadwiślan Góra,

Czułowianka Tychy – pauza

W następnym meczu zespół rezerw podejmie na własnym boisku drużynę LKS Mizerów. Mecz odbędzie się w niedzielę (tj. 5 czerwca) o godzinie 17:00. Zapraszamy !