Jakie oblicze MKS-u zobaczymy dziś w derbowym meczu z Unią Bieruń Stary? Jeżeli brać pod uwagę bilans wiosennych spotkań, to przy porażce u siebie z Jejkowicami i 8 golach w dwóch meczach na wyjeździe, trochę szkoda, że gramy u siebie…

Ale żarty na bok. Po pierwsze, Jejkowice to nie pierwsza-lepsza drużyna i Unię też ograć zdołali. Po drugie, zwycięstwo z Rozwojem nic nam nie mówi, bo dziesięć dni temu Bieruń również pokonał rezerwy katowickiego klubu… 3:0. Po trzecie, sytuacja w tabeli też idealnie na remis, bo po serii osiemnastu spotkań oba zespoły maja po 32 oczka. Podobno za derbowy podział punktów bukmacherzy proponują wyjątkowo marne stawki.

Klincz? Pat? Niekoniecznie. Z wyjazdowego spotkania na jesieni wywieźliśmy przecież niefortunne 2:2, tymczasem warto wspomnieć, że poza atutem własnego boiska przybył Lędzinom Uniejewski, który akurat ubył Bieruniowi.

Już za parę godzin te spekulacje będą warte funta kłaków, bo wszystko rozstrzygnie się na uroczym obiekcie przy ulicy Stadionowej. Stawka niebagatelna – trzecie miejsce w tabeli i spory prestiż. W majówkowym terminarzu takiej pozycji nie powinno zabraknąć!

Zapraszamy o godzinie 17:00!

W kolejnych dniach zagrają także pozostałe zespoły MKS-u:

juniorzy, czwartek 2 maja g. 17.00 Iskra – MKS,

trampkarze młodsi, czwartek 2 maja g. 17.30 Chrzciciel Tychy – MKS,

trampkarze starsi, piątek 3 maja g. 17.00 UKS Suszec – MKS.