Zapraszamy w sobotę na godzinę 17 do pobliskiego Imielina na ciekawie zapowiadający się pojedynek derbowy z tamtejszą Pogonią.

Obie drużyny w meczach ligowych po raz ostatni rywalizowały w sezonie 2005/2006, kiedy to w Lędzinach MKS zwyciężył 3:2, natomiast w rewanżu padł remis 2:2. Z piłkarzy obecnie grających w barwach MKS-u  te mecze pamiętają Karlik, Sopelewski, Mikolasz, Samek czy Bednarek. Imielinianie we wskazanym sezonie zajęli ostatnie miejsce w lidze, a następnie przeniesiono ich do innej grupy klasy okręgowej. Obie ekipy często jednak rozgrywały sparingi i można być pewnym, że znają się doskonale.

Ekipa MKS-u będzie chciała potwierdzić rosnącą dyspozycję po wysokiej wygranej z Czarnymi, także imielinianie się ocknęli i po porażkach w Chełmie i z Krupińskim, niespodziewanie wygrali z rezerwami GKS-u. Co prawda później ulegli jeszcze Bełkowi 1:2, lecz w minionej kolejce wywieźli 3 punkty z Jankowic (wygrana 2:1). A dziś natomiast w meczu Pucharu Polski (Okręg Katowice)  zwyciężyli Górnika 09 Mysłowice 4:2, mimo iż po 20 minutach przegrywali 0:2. Gole dla imielinian zdobyli dziś L.Synowiec, Kamiński, K.Cisoń oraz Surlej). Obecnie zajmują więc 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów i bilansem bramkowym 7-12. Obie ekipy patrzą w stronę górnej części tabeli i kolejne zwycięstwo znacznie ich do niej przybliży. W MKS-ie nikt nie pauzuje za kartki, do dyspozycji trenera powinien już być Śliwa, więc Marcin Polarz ma spore pole manewru przy wyborze składu. Emocji na pewno nie zabraknie:)