Bardzo szybko toczą się tej jesieni rozrywki w klasie okręgowej i już w środę, tj 3 września o godz. 17 w meczu 6 kolejki MKS podejmować będzie w wyjazdowym spotkaniu Unię Bieruń Stary.

Nasz zespół przystąpi do derbowego pojedynku podbudowany rozgromieniem Ogrodnika Cielmice, z kolei „Ujki” w miniony weekend cieszyły się z… pierwszego punktu i gola zdobytego w sezonie 2008/2009. MKS usadowił się w pięciozespołowej czołówce, z kolei gospodarze – prowadzeni od tego sezonu przez Mirosława Wowro – nadal okupują ostatnie miejsce w tabeli. Remis w Piasku z pewnością jednak poprawił graczom Unii nastroje i dodał otuchy przed pojedynkiem z MKS-em. Lędzinianie zagrają w najsilniejszym składzie, do dyspozycji trenera będzie już Samek, który nie wystąpił w Cielmicach. Niezależnie od faktu zajmowanego miejsca w tabeli i tego, że bierunianie zdobyli dopiero jednego gola w rozgrywkach (autorstwa Brzezińskiego), to czeka lędzińską drużynę trudne spotkanie. W poprzednim sezonie Unia także pałętała się w ogonie tabeli, a w spotkaniach z MKS-em zdobyła 4 punkty (w Lędzinach zwyciężyła 2:1, w Bieruniu padł remis 1:1). Ponadto, mało kto zna drużynę MKS-u tak jak Mirek Wowro, co może okazać się atutem gospodarzy. Jednak to lędzińscy piłkarze są faworytem tego pojedynku i z pewnością postarają sie udowodnić, że miejsce w czołówce tabeli i wygrana w Cielmicach nie były dziełem przypadku, a porażka na Woli to był tylko przerwynik w passie wygranych.

Serdecznie zapraszamy do Bierunia Starego:)