Był udany start w Pucharze Polski, jest i w lidze. Nasze rezerwy wygrały niedzielne spotkanie 4:0 (0:0) z rezerwami GTS Bojszowy i dobrze weszły w nową rundę. Prawdziwe show zaprezentował nam kapitan zespołu Marcin Majer, popisując się hat-trickiem w zaledwie 3 minuty (gole w 85, 87 i 88 minucie). Mimo wyniku w pierwszej połowie zbyt kolorowo nie było, jednak w drugiej nieco ospałych zawodników pobudziły dobre zmiany przeprowadzone przez trenera Janika, które poskutkowały otwarciem wyniku na naszą korzyść. 

U góry od lewej: Marcin Majer, Karol Nowrocki, Patryk Czudaj, Łukasz Malicki, Grzegorz Krakowiak, Błażej Gierczak, Dominik Smaza, Beniamin Drążek, Trener – Zbigniew Janik, Dawid Apajewski.

U dołu od lewej: Michał Dominiec, Sebastian Krakowiak, Artur Giza, Mateusz Rozmus, Kacper Kuzak, Jakub Woźniak, Adam Adamus.

Trener przeprowadził sporo zmian względem pierwszej jedenastki, którą mogliśmy oglądać w zeszłą środę przeciwko Piastowi w pucharze, prezentując całkiem inną 11-stkę (7 zmian w wyjściowej jedenastce w tym 3 zawodników pierwszej drużyny).

Mecz rozpoczęliśmy nieco opale, nie potrafiąc znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Jedynej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Malicki, którego strzał świetnym wyjściem z bramki blokuje bramkarz GTS’u. W drugiej połowie presję zdobycia bramki przełamał piękny strzał Adamusa prosto w lewe okno bramki gości po asyście Gizy. Później swoje show rozpoczął Marcin Majer. Najpierw strzelając karnego podyktowanego za faul na Gierczaku. Później wykorzystując błąd bramkarza przeciwników, który pod wpływem pressingu wybił piłkę wprost pod nogi Majera, który uderza na 3:0 do pustej bramki. Trzeciego gola Marcin dołożył po podaniu od Nowrockiego, stając oko w oko z bramkarzem uderza po ziemi tuż przy prawym słupku. Udało się zagrać „na zero” z tyłu, a co za tym idzie obrona zagrała solidny mecz i mimo ospałej postawy drużyny pomogła zainkasować pierwsze 3 punkty.

MKS II: Apajewski – Rozmus, Smaza (Woźniak 46), G.Krakowiak, Nowrocki, Czudaj (Giza 56), Dominiec, M.Majer, Gierczak, Malicki (Drążek 56), Adamus (S.Krakowiak 75).

Strzelcy bramek: Majer 85, 87, 88, Adamus 73

żółte kartki: Laby 36 (GTS II Bojszowy)

Pozostałe wyniki 1 kolejki (8-9 sierpnia): 

UKS BAP GOL Bieruń 3:3 LKS Wisła Mała

Niepokorni Orzesze 5:2 GKS II Pniówek 74 Pawłowice

LKS II Goczałkowice 9:1 Czarni Piasek

LKS Mizerów 0:5 Fortuna Wyry

Tysovia Tychy 2:2 AKS Nadwiślan Góra

Czułowianka Tychy 8:1 LKS II Gardawice

W przyszły weekend naszą drugą drużynę czeka pauza (2 kolejka, 15-16 sierpnia), a następny mecz (kolejka 3, 22-23 sierpnia) zagrają 23 sierpnia (tj. niedziela) o godzinie 17:00 na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie zespół Czarnych Piasek. Zapraszamy już dziś! 

Inne zdjęcia:

Zdjęcia: AG