Przedstawiamy drugie notowanie giełdy transferowej w grupie I. Tym razem było mi o tyle łatwiej, że brakujące informacje (np. z Orła Mokre, czy z Żor) mogłem uzupełnić za www.silesiasport.com, na który to portal odsyłam także w celu zapoznania się z pełnymi kadrami zespołów na rudne wiosenną (oraz lista transferów).

Co wynika z tych informacji? Że, przykładowo w Żorach doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej, co mogło zakończyć się tym, iż rozgrywając mecz 16 kolejki w przewidzianym terminie, nasi piłkarze mogli mocno się zdziwić widząc zupełnie inna drużynę KS. W Mokrem pod wodzą trenera Stanisława Gawendy mocny zaciąg z APN GKS Tychy. Ciekawie także i w innych zespołach, za wyjątkiem Piasku, gdzie źle się dzieje i sygnalizowane transfery do klubu zapewne nie dojdą do skutku.

Unia B.St.:

Ubyli: Kamil Uniejewski (MKS Lędziny), Sławomir Magiera (Pogoń Imielin), Michał Zuga (Grunwald Ruda Śląska – powrót z wypożyczenia), Piotr Holewa (GKS II Tychy), Paweł Wróblewski (Sokół Orzesze)

Przybyli: Mirosław Pułka (AKS Mikołów), Rafał Bednarczyk (wyp. z GTS Bojszowy), Maciej Matyjaszczyk (Iskra Pszczyna), Wojciech Piekorz (GTS Bojszowy), Kamil Fioł (GKS tychy futsal)

Unia Kosztowy:

Przybyli: Adrian Kowalski, Hubert Wilk (powrót po kontuzji), Łukasz Bogacki, Michał Rak (Górnik 09 Mysłowice), Michał Śliwiński (Górnik Piaski)

Ubyli: Mateusz Bednarczyk (futsal), Paweł Jędyk, Wojciech Śmigiel (Górnik II Wesoła), Paweł Kędroń (szuka klubu), Sebastian Ptaszek (nie wznowił treningów)

Sokół Orzesze:

Przybyli: Łukasz Dubaniewicz (Górnik 09 Mysłowice), Arkadiusz Nurkiewicz, Sebastian Kubisz (Gwarek Ornontowice), Jerzy Siochna (powrót po przerwie), Artur Korcz (Polonia Łaziska Górne), Paweł Wróblewski (Unia B.St.), Michał Mazurek (juniorzy)

Ubyli: Robert Prus (AKS Mikołów), Mateusz Ptak (szuka klubu)

Sokół Wola:

Przybyli: Adam Słomka (Znicz Jankowice), Bartosz Koczy, Łukasz Nowak, Mateusz Moczulski i Jakub Popiół (juniorzy), Szymon Kula (powrót z wypożyczenia, GTS Bojszowy), Dawid Kaczmarczyk (juniorzy Podbeskidzie B.B.), Szymon Faruga (Czarni Piasek), Dawid Budzich (ostatnio Piast Gliwice).

Ubyli: Jakub Jucha (Znicz Jankowice), Łukasz Grabowiecki (Korona Harmęże), Kacper Zieliński (szuka klubu)

LKS Bełk:

Przybyli: Marcin Polak (Piast Gliwice, ME), Adam Stanek (Polonia Marklowice), Konrad Cieślak (wolny zawodnik), Paweł Matochniejczuk (Energetyk Rybnik), Bartosz Greiner (wznowił treningi)

Ubyli: Artur Jaśkiewicz (kontuzja), Damian Koczewski (kontuzja), Michał Lasia (nie wznowił treningów), Mateusz Michalik (do rezerw), Łukasz Sendlewski (kontuzja), Maciej Stopa (szuka klubu), Karol Tkocz (kontuzja), Przemysław Świder (nie wznowił treningów).

Krupiński Suszec:

Przybyli: Łukasz Mazur, Dawid Semeniuk (Energetyk ROW Rybnik), Piotr Byczek (Jedność Jejkowice), Mateusz Bąk (UKS Suszec), Mateusz Żemła (Czarni Piasek)

Ubyli: Maciej Kwiatkowski (KS Żory)

Czarni Piasek:

Przybyli: –

zespół wycofany z rozgrywek

Ubyli: trener Jarosław Zadylak, Damian Sitek (LKS Łąka), Szymon Stencel (Jedność Jejkowice), Mateusz Szuster (Iskra Pszczyna), Tomasz Sieniawski (prawdopodobnie AKS Mikołów), Szymon Stok (Zagłębiak Dąbrowa Górnicza), Michał Wojciechowski (Ogrodnik Cielmice), Szymon Faruga (Sokół Wola), Mateusz Żemła (Krupiński Suszec), Mateusz Piesiur (Iskra Pszczyna), Paweł Paliczka (Znicz Jankowice), Szymon Przybyłka, Mateusz Żytka (MLKS Woźniki), Krzysztof Renner (Przemsza Siewierz), Dawid Tworuszka, Szymon Gilewicz, Piotr Kozłowski (LKS Studzionka), Kamil Bezak (Pogoń Imielin), Kamil Wójcik (GTS Bojszowy)

KS Żory:

Przybyli: Ryszard Baraniak (wznowił treningi), Bartosz Buchalik (Forterca Świerklany), Daniel Dziurosz, Karol Dyląg i Patryk Kajzerek (wszyscy z juniorów), Mateusz Kwiatkowski (Krupiński Suszec), Marcin Lewandowski (Wisła Strumień – grający trener), Daniel Palarczyk (KS Kleszczów), Przemysław Palenga, Michał Pawłowski, Bartosz Szymczak (wszyscy z juniorów), Sebastian Zarzyna (Polartis Żory), Ryszard Żurkowski (Granica Ruptawa.

Ubyli: Dawid Buchalik (Borawik Szczejkowice), Tomasz Juraszek (Błyskawica Drogomyśl), Mateusz Łyżwa (szuka klubu), Rafał Murańko (nie wznowił treningów), Sławomir Raczek (Rozwój II Katowice), Norman Winiarski (nie wznowił treningów), trener Michał Skowron

Jedność Jejkowice:

Przybyli: Artur Mościcki (GKS Jastrzębie), Robert Rudek (MOSiR Jastrzębie), Michał Herman, Sebastian Pieczka (powrót po kontuzji), Szymon Stencel (Czarni Piasek), Łukasz Wystryk (Orzeł Jankowice), Mateusz Kurc (Zameczek Czernica), Krzysztof Wypchoł (LKS Lyski),

Ubyli: Piotr Byczek (Krupiński Suszec), Michał Herman (nie wznowił treningów), Piotr Konik (nie wznowił treningów), Kamil Łuc (KS 27 Gołkowice), Szymon Przygoda (nie wznowił treningów), Daniel Stroiński (Czarni Nowa Wieś).

Energetyk II Rybnik:

Ubyli: Dawid Semeniuk (Krupiński Suszec)

Przybyli: Michał Stroka (LKS Nędza), Adam Wolniewicz (Górnik Zabrze ME), Marcin Musioł (Przyszłość Rogów), Błażej Byczek (GKS Katowice)

Orzeł Mokre:

Przybyli: Marcin Glinkowski (APN GKS Tychy), Mikołaj Chmielorz (AKS Mikołów), Artur Dymarczyk (Śląsk Świętochłowice), Michał Grabowski (APN GKS Tychy), Karcz (Grunwald Ruda Śląska), Augustyn Kiełbus (wznowił treningi), Ariel Konowski (APN GKS), Jakub Kopczyk (Rozwój Katowice), Damian Lasek i Karol Stryjewski (obaj APN GKS), Mirosław Wleciałowski (wznowił treningi).

Ubyli: Piotr Aniśko, Michał Grychtoł (Rozwój II Katowice, powrót z wypożyczenia), Sebastian Bednarzak, Marcin Kozok (nie wznowili treningów)

LKS Studzionka:

Przybyli: Michał Mach (Wisła Strumień), Damian Gryta (Jedność Rogoźna), Mateusz Żak (powrót do gry, wcześniej Orzeł Mokre), Dawid Tworuszka, Szymon Gilewicz, Piotr Kozłowski (Czarni Piasek), Michał Szczepankiewicz (ostatnio Pniówek)

Ubyli: Tomasz Oślizło (zrezygnował z gry), Zbigniew Kozber (Czapla Kryry), Tomasz Malcharek (LKS Bestwina)

Rozwój II Katowice:

Przybyli: Daniel Sobas (GKS Tychy), Przemysław Płonka (Hetman Katowice, powrót z wypożyczenia), Piotr Barwiński (juniorzy), Adam Żak (powrót po kontuzji), Piotr Aniśko, Michał Grychtoł (Orzeł Mokre, powrót z wypożyczenia), Mirosław Tarabasz (Sparta Katowice), Sławomir Raczek (KS Żory), Patryk Tubacki (Kolejarz Katowice), Bartosz Rutkowski (GKS II Katowice)

Ubyli: Adam Krakowski (Szczakowianka Jaworzno), Dawid Colik, Rafał Lis (Przemsza Siewierz), Daniel Paszek (Podlesianka Katowice), Jakub Maciejewski (Podlesianka), Patryk Wieczorek (AKS Mikołów, wyp.), Mateusz Malec (wolny zawodnik), Damian Sadowski (Unia Ząbkowice)

GKS II Tychy:

Przybyli: Damian Drabik (powrót do treningów), Łukasz Biliński (AKS Mikołów), Piotr Holewa (Unia B.St.)

Ubyli: Patryk Dąbrowski (AKS Mikołów), Przemysław Fraś (Szczakowianka Jaworzno)

Pogoń Imielin:

Przybyli: Sławomir Magiera (Unia B.St.), Andrzej Malina (z rezerw), Kamil Bezak (Czarni Piasek)?

Ubyli: Mateusz Keler (nie wznowił treningów), Andrzej Jałowy (szuka klubu).

Źródła: własne, www.silesiasport.com, www.sps24.pl, witryny klubowe.

Kadrę MKS-u zaprezentujemy tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej, choć nie stanowi ona jakiejś szczególnej tajemnicy. Myślę, że teraz będzie także znacznie łatwiej oddawać głosy w aktualnej ankiecie.

Czekamy na ewentualne uwagi i aktualizacje do powyższego wykazu. Zachęcam także do kontaktu przedstawicieli klubów, do których nie mam jeszcze namiarów (np. Mokre, Orzesze, Jedność, Rozwój II…), celem przekazywania sobie wzajemnie rezultatów w rundzie wiosennej.