W najbliższą sobotę (16.09) o godzinie 16.00 MKS zmierzy się w Jasienicy przy ul. Orzechowej 139 z miejscowym Drzewiarzem w pojedynku, którego stawką będą ważne ligowe punkty niezbędne w walce o opuszczenie dolnych rejonów tabeli. MKS po wygranej z rezerwami GKS II Tychy, wierzy w kolejną zdobycz punktową na trudnym terenie. 

Jasieniczanie ostatnich spotkań nie mogą zaliczyć do udanych: porażka 0:1 w Radziechowach w miniony weekend oraz pucharowa porażka z środy (13.09) z Podbeskidziem II 1:4 na pewno nie napawają optymizmem miejscowych sympatyków. To gwarantuje, że oba zespoły przystąpią do gry głodne zwycięstwa, a to zwiastuje ciekawy pojedynek ekip, która na dzielą w tabeli tylko dwa oczka.

Skład Drzewiarza z Radziechów:

Mrok – Fizek, Piela, Waliczek, Chojnacki (46’Rusek) – Lapczyk (63’Haczek),Wentland, Szlosek, Łoś (65’Łomankiewicz), Kołodziej – Kozielski (77’Waleczek)

Skład zespołu Drzewiarza w meczu pucharowym:

Urbaczewski – Chojnacki, Studencki, Fizek, Rusek, Waleczek, Łomankiewicz (46′ Kozielski), Haczek (46′ Rusek), Waliczek (62′ Łoś), Wentland, Szlosek (46′ Kołodziej).

Kadra seniorów na rundę jesienną sezonu 2017/18.
Bramkarze: Wojciech Mrok, Damian Urbaczewski
Obrońcy: Paweł Chojnacki, Anton Fizek, Robert Lapczyk, Amadeusz Piela, Marcin Studencki, Jakub Waliczek
Pomocnicy:Filip Gajda, Rafał Haczek, Dariusz Kołodziej, Dariusz Łoś, Kamil Maj, Daniel Romanowicz, Kamil Sekuła, Jakub Szlosek, Kamil Waleczek, Patryk Wentland
Napastnicy:Adam Kozielski, Paweł Łomankiewicz.

Na uwagę zasługują przede wszystkim odejście napastnika Maksymiliana Wojtasika do Kuźni Ustroń, a także transfer Dariusza Kołodzieja (rocznik 1982), byłego piłkarza Górnika Zabrze i Podbeskidzia, który na swoim koncie zapisał 74 występy ligowe w ekstraklasie, okraszone 10 golami. Jego umiejętność wykonywania stałych fragmentów gry, strzałów z dystansu, to na pewno ten element na który nasi piłkarze jutro będą musieli zwrócić szczególną uwagę.

Kibiców wybierających się na mecz we własnym zakresie, prosimy o uwzględnienie możliwych utrudnień w ruchu (i korków) występujących od kilku dni w Pszczynie na DK 1.

Pauzy kartkowe: Mateusz Malik (MKS).

Kontuzje i braki kadrowe: Gajda, Sekuła (kontuzje wymagające operacji), Łomankiewicz (złamany nos w meczu pucharowym).

Spotkanie poprowadzi: Mateusz Patla z Jastrzębia-Zdroju.

Z kolei, rezerwy MKS-u w niedzielę o godzinie 16.30 podejmą na własnym boisku LKS Wisła Mała.