Pomimo ostatnich niepowodzeń, juniorzy MKS są blisko końcowego tryumfu w Tyskiej Lidze Juniorów. Przyczyniło się do tego dzisiejsze zwycięstwo z wiceliderem, tj. Piastem Bieruń Nowy oraz rezultaty innych spotkań.

Wysokąwygraną podopiecznym Mariusza Gajewskiego 4:0(1:0) zapewniły hattrick Grzegorza Cubra oraz jeden gol Nikodema Nagiego. Pierwsze trafienie padło w 42 minucie, gdy Cuber wykorzystał jedenastkę. Drugiego gola zdobył Nagi (na raty) po akcji i podaniu Janika w 58 minucie. Cuber zdobył następne gole w 81 po dośrodkowaniu z prawej strony i w 84, kiedy to wykończył dwójkową akcję z partnerem z ataku. Przy tych golach asystował niezawodny Nikodem Nagi.

MKS: Ł.Gąsior, Smolorz (Kalicki 73), Grzyb, Maniura, Mróz, Szprengiel (W.Cuber 80), Kaczmarek, Białorucki,G.Cuber, N.Nagi, Fąfara (Janik 46).

W innych meczach: Pniówek – Nadwiślan 4:0, Bojszowy – Studzionka 3:0 (walkower ?) goście nie dojechali, JUW-e – Wola 1:0 , Iskra – Krupiński 6:2.

Na trzy kolejki przed końcem rozrywek MKS ma 7 punktów przewagi nad Pniówkiem i 9 nad Piastem. Jedyną drużyną, która może jeszcze teoretycznie zagrozić ekipie Mariusza Gajewskiego jest Pniówek, z którym mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań (ogólny bilans bramkowy także jest na korzyść lędzińskiej ekipy). Teraz MKS czekają trudne wyjazdy do Góry oraz Pszczyny lecz liczymy, że uda się w nich zdobyć punkty gwarantujące tytuł mistrzowski.