Od mocnego uderzenia i 5 kolejnych zwycięstw rozpoczęli sezon juniorzy MKS-u. Wtedy wydawało się, że zespół Kazimierza Rozmysłowskiego pewnie zmierza po tytuł mistrzowski i już jesienią będzie w stanie wypracować sobie bezpieczną przewagę nad rywalami.

Nic bardziej mylnego, po wygranych z Wisła Wielką 6:0, JUVE Jaroszowice 2:0, Ogrodnikiem 4:0, Sokołem Wola 6:1 i Krupińskim Suszec 5:2 przyszła zadyszka.

Remis z Iskrą 3:3, sensacyjna porażka z Piastem Bieruń 0:1 i podziały punktów w meczach z Bojszowami (0:0) i Pniówkiem (4:4) sprawiły, że w tabeli po rundzie jesiennej MKS ustępuje o dwa punkty Ogrodnikowi Cielmice, a grupę pościgową (Iskra, Krupiński, Sokół) ma tuż za plecami.

5 zwycięstw, 3 remisy i porażka, 30 zdobytych goli oraz 11 straconych – to łączny bilans MKS-u.

Autorami goli byli:

9 – Majer

7 – G.Cuber

5 – Ingram

3 – R.Papacz

1 – G.Kostrzewa, Frukacz, Maniura, Michalski, Sitarz, samobójcza

Najwięcej asyst zaliczył natomiast Rafał Papacz – 7, a po 4 dołożyli Kamil Ingram i Marcin Majer.

W mojej ocenie ta drużyna ma ogromny potencjał i jeśli tylko w wiosennych rozgrywkach uzyska optymalną formę, nie tylko będzie się liczyć w walce o tytuł, ale ma duże szanse by go zdobyć. Spadek formy liderów tej drużyny w końcowej fazie rundy sprawił, że ostatnie mecze wyglądały zupełnie odmiennie od pierwszych, brakowało pomysłu na grę, szybkości, precyzji. Prezentowana dyspozycja sprawiła tej jesieni, że zawodnicy juniorki nie byli tak przydatni pierwszej drużynie, o czym świadczy fakt, że w zasadzie tylko Grzegorz Kostrzewa i Łukasz Gąsior w drugiej części jesieni rozegrali kilka spotkań w drużynie Marcina Polarza, nie licząc epizodu Marcina Majera w drugiej kolejce. Oby wiosną i pod tym względem było o wiele lepiej.

W rundzie jesienne wystąpiło łącznie 24 graczy, żaden z nich nie rozegrał pełnych 810 minut. Oto pełny wykaz:

Artur Pieczka – 6 meczów – 295 minut

Mateusz Żaba – 1 mecz – 10 minut

Marcin Majer – 9 meczów – 790 minut

Grzegorz Cuber – 9 meczów – 690 minut

Dawid Sitarz – 5 meczów – 205 minut.

Statystyki za stroną juniorów: www.mksledziny.futbolowo.pl