MKS Lędziny po wygranej 3:1 (0:0) w Bojszowach wciąż pozostaje w grze o awans do IV ligi. Uczciwie trzeba przyznać, że karty rozdaje jednak nadal zespół z Wilkowic, który po wygranej z BKS jest coraz bliżej wywalczenia I miejsca w rozgrywkach. Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki.

Derbowe spotkanie z GTS zapowiadało się na trudny sprawdzian. I te obawy się potwierdziły, a dodatkowo trzeba przyznać, że nasi piłkarze niezbyt dobrze weszli w mecz. Kuchta dwukrotnie musiał interweniować w groźnych sytuacjach, a pod koniec pierwszej części gry piłka wpadła do siatki MKS-u po dośrodkowaniu (strzale?) Berezy. Szczęśliwie, niepotrzebnie chyba główkujący zawodnik gospodarzy znalazł się spalonym. W MKS aktywny był Sebastian Rzepa, który kilkakrotnie groźnie uderzał, ale najlepszej okazji nie wykorzystał Wójcik, który po przejęciu piłki i minięciu bramkarza, nie zdołał oddać celnego strzału.

Po przerwie to gospodarze objęli prowadzenie po sporym zamieszaniu w polu karnym i uderzeniu Dudka z woleja pod poprzeczkę. Szczęśliwie do MKS, nasi piłkarze szybko się otrząsnęli i Nowrocki wyrównał skutecznie zamykając dośrodkowanie kolegi. Remis utrzymywał się do 80 minuty, kiedy to Rzepa zagrał do Gardawskiego. Ten uderzył po długim rogu, bramkarz odbił co prawda piłkę, ale wobec dobitki powracającego do gry po dłuższej przerwie Kamila Ingrama był już bezradny. Rezultat spotkania w 90 minucie zamknął Rzepa, który w indywidualnej akcji minął czterech rywali i uderzył po ziemi w lewy dolny róg bramki gospodarzy.

GTS Bojszowy – MKS Lędziny 1:3 (0:0) Dudek 47 –  Nowrocki 53, Ingram 78,  S.Rzepa 88

MKS: Kuchta – Todorski, Józefus, Piekielny (Ingram 65), Zygma, Nowrocki (M.Nagi 55), Miklosh, Śliwa, S.Rzepa, Varvarynets (Szachnitowski 88), Wójcik (Gardawski 75).

żółte kartki: Śliwa, Todorski.

W kolejnym meczu MKS zmierzy się na własnym boisku z Iskrą Pszczyna (sobota 4 czerwca, godzina 17.00).

W innych meczach 27 kolejki:

Ogrodnik Cielmice – LKS Łąka 7:2 (2:2) Wilk 26,52,65, Chrząścik 68,83, Bojarski 30, Kołodziejczyk 61 – Pawłowski 15, Czerwieński 63,
ZET Tychy – Czarni Jaworze 2:0 (1:0) Michalak 15, Kuliński 69
Pasjonat Dankowice – LKS Wisła Wielka 1:2 (1:1) Wróbel 28 – Pinocy 7, Wilk 68
LKS Studzienice – Piast Gol Bieruń 2:0 (1:0) F.Janosz 25, Wybrańczyk 87
Iskra Pszczyna – KS Bestwinka 2:3 (1:1) Mąka 22, Kryger 90 – Adamski 26,47, Adamowicz 58,
BKS Stal Bielsko-Biała – GLKS Wilkowice 2:4 (0:2) Wojtyłko 68,90 – Kępys 15,84, Kubica 32, Kolarczyk 54
Rekord II Bielsko-Biała – JUWe Jaroszowice 5:0 (2:0) Kawulok 26,70, Tomiczek 4,83, Waluś 49