Dzisiejszego popołudnia rezerwy MKS’u Lędziny pokonały na własnym boisku Polonię Międzyrzecze 3:0 (1:0) po bardzo trudnym i nerwowym meczu. Przeciwnik naszych rezerw do tej pory nie przegrał żadnego meczu, a na dodatek nie stracił ani jednej bramki. 

Mecz zaczął się z hukiem, bo już w 6 minucie po świetnej akcji Kamińskiego sędzia podyktował rzut karny. Do karnego podszedł kapitan drużyny rezerw Ingram i pewnym strzałem w prawy róg bramki otworzył wynik spotkania.

Początek dobry, ale później nie było zbyt kolorowo, ale MKS zdołał utrzymać wynik do przerwy.

W drugiej połowie rywalom na pewno nie pomógł fakt, iż po wielu dyskusjach i niesportowym zachowaniu piłkarz Polonii otrzymał czerwoną kartkę, a jego koledzy musieli kontynuować mecz w dziesiątkę.

Groźnie pod bramką Lędzin zrobiło się w 80 minucie, bowiem po walce o piłkę sędzina podyktowała rzut wolny pośredni w okolicy 10 metra. Wszyscy zawodnicy ustawili się w bramce i czekali na cios ze strony rywali. Szczęście stanęło po stronie MKS’u, ponieważ od straty gola uratował ich słupek.

Zaraz po groźnym rzucie wolnym w własnym polu karnym, MKS pognał w stronę bramki rywali, piłkę na lewym skrzydle dostał Szprengiel, który silnym strzałem na krótki słupek zdobywa drugą bramkę dla MKS’u dającą spokojny wynik do końca meczu. Co prawda piłka wpadła do bramki dość szczęśliwie, po nieudanej interwencji bramkarza.

Jakby tego było mało MKS przebudził się w końcówce meczu, bo jego piłkarze zdążyli zdobyć kolejną bramkę. Piłkę po małym zamieszaniu w polu karnym przejmuje Majer i zagrywa ją na 5 metr pola karnego, tam odnajduje się Szweda i posyła piłkę do siatki na 3:0.

MKS miał również szansę na strzelenie czwartego gola, lecz Majer znalazł się na pozycji spalonej i sędzia nie uznał zdobytej przez niego bramki.

żółte kartki: Kuzak, Kamiński, Ingram, Dolina

Bramki dla MKS’u zdobywali: Ingram (Karny 6′), Szprengiel (82`), Szweda (88`).

Skład rezerw: Gawlik – Ingram, Dolina, Kuzak, Klement, Wilczkiewicz (M.Szprengiel 75), Hudy, Sosnowski (Nowrocki 68), Karwat (Giza), Majer, Kamiński (Szweda 65).