W 21 kolejce Tyskiej B-klasy nasza dwójka nie pozostawiła złudzeń rywalom gromiąc ich aż 9:0! Całkowicie zdominowani gospodarze z Gardawic nie mieli co zbierać i musieli uznać wyższość przyjezdnych z Lędzin. 

Mimo iż nasz zespół był murowanym faworytem, do meczu zarówno nasz trener jak i piłkarze podeszli poważnie co na koniec zaowocowało pokaźnym dorobkiem bramkowym. Przeciwnicy z Gardawic mimo gry na własnej murawie często gubili się w rozegraniu piłki i nie radzili sobie ze skutecznym pressingiem Lędzińskiej ofensywy. Dość szybko bo już w 11 minucie zdobywamy gola !  Majer podaje do Gawła, ten nawija obrońcę i uderza, piłka od prawego słupka wpada do bramki. Kolejna akcja ofensywna z naszej strony, Malicki dogrywa na 5 metr do Majera, ten nawija bramkarza i uderza do pustej bramki jednak w ostatniej chwili na linii interweniuje obrońca gospodarzy i blokuje uderzenie popisując się niebywałą interwencją. Parę minut później tym razem Majer uderza na bramkę po podaniu Kobusa, piłka po rykoszecie od pleców obrońcy lobuje bramkarza i wpada do bramki na 2:0. Na kolejnego gola długo nie trzeba było czekać, długie zagranie od Wasyla i Majer schodząc z prawego skrzydła mija obrońcę i uderza po krótkim słupku. Po raz kolejny nie popisała się obrona Gardawic, bramkarz wybija piłkę wprost pod nogi Gardawskiego, a ten wykorzystuje szansę i bezpośrednim strzałem do pustej bramki zdobywa gola. Tuż przed przerwą, Gardawski dokłada kolejnego gola uderzając z 16 metra tuż przy lewym słupku. Drugą połowę zaczynamy pewnie, rywale zdołali oddać co prawda dwa strzały na bramkę lecz pierwszy pewnie łapie Hamerla, a drugi szybuje daleko obok naszej bramki. Kolejna szansa nadaża się po świetnej piłce od Gawła, który wypuszcza Habę między obrońców, ten dogrywa mocno na 5 metr i wchodzący w pole karne Malicki finalizuje akcję golem. Na prawym skrzydle do akcji włącza się Drążek i dogrywa piłkę w pole karne, akcję przy pierwszym kontakcie z piłką finalizuje Giza uderzeniem z 16 metra w prawe okno bramki przeciwnika tuż po wejściu na murawę. Parę minut poźniej, Giza wystawia piłkę w okolice 20 metra do Gardawskiego, a ten genialnym lobem wrzuca piłkę „za kołnierz” bramkarzowi Gardawic. Ostatniego gola zdobywamy po dwójkowej akcji Morksa oraz Haby, ten pierwszy dogrywa za plecy obrońców do wbiegającego Haby, który nie daje szans bramkarzowi i zdobywa 9 gola w tym spotkaniu. Mnogość sytuacji w tym meczu pokazała siłę ofensywy Lędzińskich rezerw. Warto wspomnieć iż nasza dwójka poradziła sobie świetnie bez wzmocnień z 1-szego zespołu i własnymi siłami rozgromiła rywali!

Co warte uwagi w poprzednim meczu nasze rezerwy rozgromiły tym razem na własnym boisku Nadwiślan Góra 10:1 (6:0)! A gole w tym spotkaniu zdobywali: Malicki 2, Majer 2, Gardawski 2, Gaweł, Adamus, Haba i Dominiec. Zatem bilans po tych dwóch spotkaniach prezentuje się następująco 19:1, robiąc nie małe wrażenie. Widać, że po małym wypadku przy pracy i porażce w Warszowciach drużyna trenera Janika nabrała wiatru w żagle.

MKS II Lędziny 9:0 (5:0) LKS II Gardawice

Gole zdobywali: Gardawski 33’⚽, 45’⚽, 71’⚽, Majer 28’⚽, 30’⚽, Gaweł 11’⚽, Malicki 58’⚽, Giza 67’⚽, Haba 85’⚽.

Asystowali: Majer 2🅰️, Kobus 🅰️, Wasyl 🅰️, Haba 🅰️, Drążek 🅰️, Giza 🅰️, Morks 🅰️.

Żółte kartki: Gaweł 51′, Gardawski 52′, Dominiec 70′.

MKS II: Hamerla – Kobus, Urbańczyk (Morks), Smaza, Drążek, Dominiec, Gardawski, Wasyl, Malicki (Giza), Gaweł (Śmigowski), Majer (Haba).

 

Pozostałe rezultaty 21 kolejki (14-15 maja):

Fortuna Wyry 1:0 Czułowianka Tychy,

LKS Mizerów 2:1 Niepokorni Orzesze,

Piast Gol II Bieruń 10:0 LKS II Wisła Wielka,

Pniówek II Pawłowice 10:1 LKS Wisła Mała,

Nadwiślan Góra 2:9 UKS Warszowice,

Czarni Piasek – pauza

Niewątpliwie była to ciekawa kolejka, w 6 meczach padło aż 45 goli. Tym bardziej ciekawie zapowiada się mecz w przyszłą niedzielę (tj. 22 maja) naszej dwójki, która zmierzy się z równie mocno rozstrzelanym Pniówkiem II Pawłowice. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na Lędzińskim stadionie przy ul. Stadionowej 1.