… na to, by powalczyć o I miejsce w tabeli podgrupy II na zakończenie ligowych rozgrywek w grupie 5 klasy okręgowej. Gdyby nie dwukrotne odwołanie meczu 17 kolejki z LKS Bestwina, to lędzinianie kończyliby jutro (14.11.) rundę wyjazdowym meczem w Dankowicach z Pasjonatem. Niestety, epidemia sprawia, że domowy mecz z Bestwiną będzie ostatnim akcentem piłkarskiej jesieni (29.11.). Po remisie 2:2 w Bojszowach, piłkarze MKS-u by zdystansować GTS, będą musieli zainkasować komplet 6 punktów w obu pozostających do zakończenia rundy jesiennej meczach (zakładając, że bojszowianie uporają się z Pionierem Pisarzowice).

Zadanie trudne, lecz nie z gatunku tych niewykonalnych. MKS wiele razy pokazał w minionych tygodniach dobrą i skuteczną grę, i na taką liczymy także i jutro. Wierzymy, że uda się sportowy rewanż na zespołem trenera Bierońskiego, który 12 września po bramce Wojciecha Sadloka zwyciężył 1:0. Lędzinianie w meczu derbowym mimu kilku napomnień w Bojszowach uniknęli wykluczeń na jutrzejszy mecz i w pełnym składzie będą mogli powalczyć o interesujące nas punkty.

Mecz jako arbiter głowny poprowadzi Sebastian Szczotka (Podokręg Żywiec).

Szczęśliwie do końca rozgrywek dobrnęła tyska b klasa, tutaj perypetii organizacyjnych nie było tak dużo i w dniach 14-15 listopada zostaną rozegrane mecze ostatniej kolejki, w której MKS II zmierzy się na wyjeździe z LKS II Gardawice. Po środowej porażce 0:2 w Górze, „dwójka” MKS zamierza zakończyć rundę zdobyciem 3 punktów i wygraną nad ostatnim zespołem tabeli.