Przełom kwietnia i maja obfitował w liczne mecze młodzieży. Czas na krótki raport podsumowujący ostatnie wydarzenia na boiskach z udziałem tych młodszych, i nieco starszych.

Dużo powodów do radości dają występy zespołów trenera Pawła Majera, tj. młodzików i trampkarzy. Młodziki w ostatnią niedzielę (8 maja) stawili twardy opór faworyzowanej drużynie APN GKS Tychy i pomimo start w początkowej fazie meczu, zdołali odrobić dwubramkową stratę i wyjść ze stanu 0:2 do remisu 2:2 (dzięki dwóm trafieniom Antka Ścierskiego). Natomiast, w spotkaniu wieńczącym miesiąc kwiecień przed tygodniem okazali się lepsi od drużyny Reprezentacji Powiatu Mikołowskiego (Polonia II Łaziska), zwyciężając 3:2 (po bramkach Antka Ścierskiego, Tomka Kubicy i Aleksandra Pisarzowskiego).

 

W kolejnym spotkaniu drużyna Pawła Majera zagra na wyjeździe z BAP Piast Gol Bieruń (niedziela, 15 maja, godz. 9.00).

Dwa wyjazdowe zwycięstwa zapisał na swoim koncie zespół trampkarzy pokonując w dniu 25 kwietnia najpierw LKS Brzeźce 10:2, a wczoraj (9 maja) przywożąc komplet punktów za zwycięstwo 6:2 nad UKS Warszowice (hattrickiem popisał się Bartek Drozdek, kolejne bramki dorzucili Natan Zych, Jakub Kruciński i Michał Firlej). W Brzeźcach do bramki gospodarzy trafiali: Drozdek i Kruciński (obaj trzykrotnie), Zych oraz Michał Kowalczyk, Daniel Seget. Jedna z bramek była trafieniem samobójczym).

W piątek 13 maja o godzinie 18.30 na głównym boisku w Lędzinach MKS zmierzy się z Akademią Piłkarską Orzesze.

Przed zespołem juniorów sobotni wyjazdowy pojedynek z Siódemką Tychy (sobota 14 maja, godzina 16.00 w Bieruniu na obiekcie Unii). Piłkarze MKS-u przystąpią z chęcią pokazania tego, iż pomimo trzech porażek – z GLKS Wilkowice, SMS Tychy i Podbeskidziem Bielsko-Biała – są w stanie podjąć rękawicę w rywalizacji na poziomie III ligi wojewódzkiej. Ma ku temu pomóc wreszcie szerszy skład i większa rywalizacja na treningach, bowiem z chorobami uporało się kilku ważnych zawodników drużyny trenera Mirosława Wowro. W tej chwili każdy piłkarz jest na wagę złota, po tym jak zimą kilku kluczowych zawodników tego zespołu postanowiło dać sobie spokój z piłką i zaprzepaścić jesienny wysiłek całej grupy. Nie mniej jednak, nasi piłkarze walczą i do końca rundy zamierzają powalczyć z każdym rywalem. A że warto pracować, pokazuje przykład Kacpra Kuzaka, który ostatnio otrzymał swoją szansę i rozegrał pełne 90 minut w klasie okręgowej.

Dużo radości przynoszą wiosenne występy żaczków. Najmłodsi piłkarze z grupy trenera Ryszarda Wowro mają za sobą kolejne dwa turnieje rozegrane 28 kwietnia w Lędzinach oraz 7 maja w Chełmie Śląskim, w trakcie których rywalizowali ze Stalą Chełm Śląski, BAP Piast Gol i Unią Bieruń Stary. Cieszy fakt, iż grupa nie tylko jest coraz liczniejsza (do zespołu dołączył nowy kolega z Ukrainy), ale i z każdym meczem robi postępy, pilnie słuchając wskazówek swojego trenera.

Kolejna okazja do podniesienia swoich umiejętności już w kolejną sobotę (14 maja o godzinie 10.00) w Bieruniu Starym na orliku przy ul. Licealnej.