Pod koniec rundy jesiennej, w nawiązaniu do niedawnej ankiety, wprowadzam nowy cykl, który jeśli będzie cieszył się zainteresowaniem, być może trafi wiosną na stałe na łamy www.mksledziny.pl. Będziemy w nim prezentować aktualne dokonania sportowe niektórych byłych lędzińskich zawodników, występujących zarówno w wyższych klasach rozgrywkowych, jak i tych nieco niższych – ze szczególnym uwzględnieniem klubów, w których mamy do czynienia z prawdziwą lędzińską kolonią.

– Tomek Matysek (III-ligowy Nadwiślan Góra): 90 minut z LZS Leśnica – zwycięski gol w 69 minucie, a tym samym ósma bramka w sezonie i prowadzenie w klasyfikacji strzelców grupy południowej III ligi; Nadwiślan prowadzi w tabeli z 4 punktami przewagi nad Rekordem Bielsko-Biała.

– Pogoń Imielin: w meczu ze Śląskiem Świętochłowice – zwycięskim 3:1 – jedną z bramek (osmą w sezonie) zdobył wypożyczony do Pogoni Grzegorz Cuber (80 minut na boisku). Ponadto 90 minut rozegrał Marcin Polarz, 85 Łukasz Samek, 90 Damian Kryla. Zabrakło tym razem Grzegorza Michalskiego (także wypożyczony do Imielina) oraz Łukasza Gardawskiego; Pogoń awansowała na 3 miejsce w grupie II klasy okręgowej.

– A-klasowe JUWE Jaroszowice: 90 minut w przegranym 0:1 meczu z LKS Czarków rozegrali Tomasz Czarnecki, Damian Nyga, Jacek Mikolasz oraz Szymon Kwiatkowski.

 – w barwach Piasta Bieruń Nowy, tj. ligowego rywala w meczu z Uranią (0:0), 90 minut na swoim koncie zapisał Sławomir Magiera, 70 minut grał Tomasz Pałka, Paweł Brandys tym razem zasiadł na ławce rezerwowych;

– barwy IV-ligowego GTS Bojszowy reprezentuje obecnie Rafał Dąbrowski, w remisowym (3:3) meczu z Unią Racibórz grał przez pełne 90 minut.

Zapraszam do lektury i przesyłania informacji, gdybym przeoczył znaczący występ, któregoś z byłych piłkarzy MKS-u. Czekam na sugestie, o których zespołach, zawodnikach mielibyśmy pisać:)