W sobotni (12.09.) poranek starsza część grupy Żaków MKS Lędziny udała się na mecz z drużyną Gromu do Bojszów – Świerczyńca. W porównaniu do ostatniego spotkania w dniu dzisiejszym pogoda i humory dopisywały od samego rana. Warto dodać, że grupa Żaków Starszych, czyli rocznik 2012 oraz 2013, jako grupa wydzielona, rozpoczęła dopiero treningi z początkiem tego tygodnia.

Obaj trenerzy przed meczem umówili się na granie rocznikami głównie 2012, z „domieszką” młodszego pokolenia adeptów futbolu. Nasza drużyna przespała trochę początek spotkania, gdzie zaczęliśmy od szybko straconych dwóch bramek. Na szczęście im dalej w las tym było lepiej. W bramce świetnie radził sobie Przemek Apajewski, natomiast cała drużyna w polu dała w dniu dzisiejszym od siebie 100%. Wyniki w tej kategorii wiekowej nie mają znaczenia… ale gdyby kogoś interesowało to nasza drużyna odniosła zwycięstwo 9-7.

Bagażem bramek podzielili się: Miłosz Centkowski, Szymon Jankowski, Patryk Porwit, Miłosz Krupa oraz, co warto odnotować, Maja Moskalik. Maja została zatem pierwszą zawodniczką w XXI w. ( a kto wie może i w całej historii MKS-u Lędziny), która zdobyła bramkę w rozgrywkach młodzieżowych.

Skład MKS-u Lędziny: Przemek Apajewski, Maja Moskalik, Patryk Porwit, Mikołaj Milczanowski, Miłosz Krupa, Miłosz Centkowski, Remigiusz Ingram, Maciej Myalski, Szymon Jankowski oraz Franek Szołtysek.

Trener: Marcin Bratek.

Żaczkom gratulujemy i życzymy zapału do dalszej pracy!

Zdjęcia: MC