Za nami pierwszy dzień tej imprezy, pierwszy – i bardzo udany – bowiem podopieczni Piotra Bomby zwyciężyli w rozgrywkach grupowych i w jutrzejszym półfinale zmierzą się z Unią Bieruń Stary.

[singlepic=3051,360,320]

Pojedynek trenerski Piotra Bomby z Marcinem Polarzem, wypadł na remis – satysfakcjonujący obie strony. Foto: Underek

W pierwszym pojedynku MKS pokonał Nadwiślana Góra 2:0 (gole: Michalski oraz Ziółkowski), w drugim rozbił Piast Bieruń Nowy 4:1 (trafiali: Cuber, Ingram, Piekut, Ziółkowski), a w trzecim zremisowali 1:1 z Pogonią Imielin (gol: Cuber). Te wyniki pozwoliły zająć MKS-owi w grupie B pierwsze miejsce (z dorobkiem 7 punktów, bilans bramek 7-2). Druga lokata i awans do półfinału przypadły Pogoni Imielin.

[singlepic=3069,360,320]

Nowy trener MKS-u – Marcin Polarz – bacznie obserwował swoich podopiecznych z Pogoni Imielin. Foto: Underek

W pozostałych spotkaniach grupy  Piast przegrał z Pogonią 0:2, Pogoń uległa Nadwiślanowi 1:2, a Piast pokonał Nadwiślana 4:2.

MKS występuje w składzie: Śliz, Ł.Gąsior – Ziółkowski, Majer, Smolorz, Michalski, Frukacz, Kalicki, R.Papacz, Piekut, Cuber, Ingram.

W grupie A zwyciężył GTS Bojszowy, drugie miejsce zajęli gospodarze – Unia Bieruń Stary, trzecie Stal Chełm Śląski, a czwarte LKS Radziechowy.

Nawiasem mówiąc, z porażką nie mógł się pogodzić trener Nadwiślana  – Bartłomiej Bobla, który zgłosił wniosek o anulowanie wyników MKS-u, gdyż według niego w lędzińskiej drużynie zagrał nieuprawniony zawodnik – Michał Śliz, powracający do MKS-u z zabrzańskiego Gwarka. Miejmy nadzieję, że działacze jutro wyjaśnią panu Bobli wszystkie wątpliwości w tej kwestii.

Mecze o miejsca 5-8, półfinały oraz finał, jutro w Bieruniu Starym. Początek od godz. 9.

Zdjęcia z pierwszego dnia turnieju można znaleźć w galerii.