Nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie ku temu, by MKS zainaugurował piłkarskie rozgrywki w HAIZ IV lidze. Prognozy pogody są optymistyczne, a ponadto lędzinianie w wyjazdowym spotkaniu z Kuźnią zagrają na sztucznej murawie, która już przecież w miniony weekend umożliwiła rozegranie, i to w śnieżno-zimowych warunkach, spotkania gospodarzy z LKS Czaniec (zakończonego remisem 1:1 po trafieniu Pietraczyka). Początek meczu na obiekcie przy ul. Sportowej zaplanowano na godzinę 15.30.

Skład Kuźni w meczu z Czańcem: Skocz – Madzia, Pala, Trybulec, Pszczółka, Iskrzycki (77′ Kalfas), Kuder (46′ Gibiec), Byrtek, Czyż, Pietraczyk (90′ Greń), Sikora (74′ Chmiel).

Do składu w zespole trenera Mateusza Żebrowskiego, po pauzie kartkowej, zapewne powróci Maksymilian Wojtasik.

Jesienią: 1:4 (Śliwa 45 – Sikora 4,22, Iskrzycki 75, Pietraczyk 90).

Pauzy kartkowe: brak w obu zespołach.

Analizując tabelę grupy II nie trzeba przypominać jak ważne jest to spotkanie dla układu tabeli w jej dolnej części. Zdobycz punktowa dla MKS w pierwszych dwóch spotkaniach będzie bardzo istotna  w kontekście walki o utrzymanie. Lędzińscy piłkarze czekają na mecz i na inaugurację gier, przystępując do nich z optymizmem i wiarą w sukces.

Spotkanie poprowadzą: Daniel Wiejowski (Gliwice), Marta Świentek (Słupsko), Jacek Konieczny

Oto kadra MKS-u w rundzie wiosennej:

Sezon 2022/2023

Imię i Nazwisko Data ur. Pozycja Poprzedni klub
Mariusz Kuchta 03.01.98r. B Unia Racibórz
Wojciech Majer 28.08.07r. B Górnik Libiąż
Kamil Kucharczyk 28.08.92r. B MKS Lędziny
       
Krzysztof Józefus 16.01.00r. O Unia B.St.
Dawid Piekielny 18.04.96r. O LKS Jawiszowice
Jacek Wesecki 17.01.01r. O KS Chełmek
Marek Todorski 06.03.00r. O GKS Katowice
Michał Nagi 01.02.97r. O/P Pogoń Imielin
Kacper Śmigiel 09.08.00r. O GTS Bojszowy
       
Sebastian Krakowiak 23.11.03r. O/P MKS Lędziny
Dariusz Zygma 01.06.89r. O/P Cukrownik Chybie
Łukasz Gardawski 22.10.90r. P MKS Lędziny
Jakub Kaziszyn 11.01.00r. P Polonia Łaziska Górne
Mateusz Śliwa 22.09.90r. P Pogoń Imielin
Karol Nowrocki 17.02.99r. P MKS Lędziny
Bartosz Wodnicki 03.06.03r. P GKS Katowice
Kamil Ingram 01.03.94r. P MKS Lędziny
Vitalij Miklosh 30.03.96r. P Polonia Międzyrzecze
       
Grzegorz Kostrzewa 01.12.91r. N JUWe Jaroszowice
Arkadiusz Kowalczyk 12.04.91r. N MKS Górnik 09 Mysłowice
Mateusz Wójcik 18.04.92r. N MRKS Czechowice-Dziedzice
Łukasz Malicki 09.02.94r. N MKS Lędziny
Sebastian Rzepa 07.09.93r. P/N Niwa Nowa Wieś
Dawid Pułtorak 02.02.03r. N GKS Katowice

Oto plan kolejki (mecz Goczałkowic z Drzewiarzem przełożono na 18.04.):

Kolejka nr 17
2018-03-24/13:00  POLONIA BYTOM TYSKI SPORT II S.A. -:-
2018-03-24/15:30 KS KUŹNIA USTROŃ MKS LĘDZINY -:-
2018-03-24/15:30 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ KS UNIA RACIBÓRZ -:-
2018-03-24/15:30 LKS WILKI WILCZA MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-
2018-03-24/15:30 KS DECOR BEŁK KP BESKID SKOCZÓW -:-
2018-03-24/15:30 KS SPÓJNIA LANDEK LKS CZANIEC -:-
2018-03-25/15:30 TS PODBESKIDZIE II S.A. GKS DĄB GASZOWICE -:-
2018-04-18/17:00 LKS GOCZAŁKOWICE LKS DRZEWIARZ JASIENICA