MKS Lędziny, po wczorajszym zwycięstwie 3:2 (1:1) w Pszczynie nad Iskrą, zgłosił aspiracje do zajęcia trzeciego miejsca w ligowej tabeli. Kontrrywalami w tej rywalizacji będą właśnie Iskra (50 pkt), a także Pogoń Imielin (47 pkt). Lędzinianie wydarli zwycięstwo Iskrze w końcówce spotkania, a gola na wagę 3 punktów zdobył niezawodny Grzegorz Kostrzewa.

Iskra – MKS 2:3 (1:1) Mąka 9, Kot 53 – Kostrzewa 27,90k., Turczyński 84

MKS: Kuchta – Krakowiak, Ingram, Pusty, Nowrocki, Adamus (Sieradzki 60), Kut (Malicki 80), Józefus, Zygma, Turczyński, Kostrzewa (Drążek 90+2).

Iskra: Tkacz – Żelazo, Zjawiński, Noga, Wiera, Kułagowski, Witek, K.Pustelnik (F.Pustelnik 75), Zawadzki, Mąka, Kot.

żółte kartki: Witek, Noga, Kot –  Józefus, Pusty,

czerwona kartka: Zjawiński (Iskra, po meczu, za używanie wulgarnych określeń wobec arbitra spotkania)

W najbliższą sobotę MKS zmierzy się z rewelacją rundy wiosennej, czyli Ogrodnikiem Cielmice. Spotkanie odbędzie się 25 maja o godzinie 18.00 (zwracamy uwagę na godzinę rozpoczęcia), bowiem nastąpiła zmiana i przesunięcie z godziny 17.00!

W pozostałych meczach 26 kolejki: 

Mikołów – Urania 1:0

Ogrodnik – Podlesianka 0:1,

MKS Mysłowice – Sokół 2:0

Studzienice – Łąka 3:1

Wyzwolenie – Piast 0:5

Sparta – Pogoń 0:0

Fortuna – MK Górnik 2:1