Juniorzy nie awansują do rozgrywek półfinałowych w Podokręgu Tychy. Nie będą mieli szansy na obronę tytułu mistrzowskiego w TLJ. Przesądziła o tym dzisiejsza przegrana 1:3 (1:0) z Iskrą Pszczyna. Przegrana tak samo bolesna, jak i zasłużona.

Można stwierdzić, iż tylko w pierwszej połowie mecz toczył się po myśli MKS-u. Początkowa agresywniejsza i lepsza gra Iskry nie przełożyła się na 100% sytuacje bramkowe pod polem karnym Sitarza, a z czasem to piłkarze MKS-u zaczęli podchodzić pod bramkę rywali. Po 25 minutach szansę miał Cuber, ale uderzenie głową po centrze Nikodema Nagiego minęło bramkę. Po kilku minutach MKS objął prowadzenie, po tym jak rykoszet od … arbitra Frejowskiego wykorzystał Cuber, podając do starszego z braci Nagich. Nikodem mierzonym strzałem w długi róg dał prowadzenie ekipie Mariusza Gajewskiego. Tuż przed przerwą okazję mieli jeszcze Białorucki oraz Urbańczyk, ale ich groźne uderzenia zatrzymywał świetnie dysponowany bramkarz Iskry.

Druga połowa to już był dramat w wykonaniu MKS-u. Goście już na początku drugiej połowy zdołali wyrównać, a następnie objąć prowadzenie. Pierwszy gol padł po strzale z 15 m w długi róg, a drugi po podaniu za linię obrony z głębi pola i lobie nad Sitarzem. MKS usiłował zdziałać coś w ofensywie, ale gdy bramkarz Iskry kapitalnie obronił strzał Janika z rzutu wolnego, każdy mógł zwątpić w osiągnięcie dobrego rezultatu. Brakowało precyzji, pomysłu, siły i dobrego przygotowania, by zaprezentować te atuty w ofensywie – które nasi piłkarze niewątpliwie posiadają. Trzeba tylko chcieć i poświecić trochę czasu na dojście do formy… A tak? Szybko wyprowadzona na kilka minut przed końcem gry kontra, nieprzerwana w odpowiednim momencie zakończyła się mocnym strzałem z 16 m pod poprzeczkę. Ten gol oznaczał koniec marzeń MKS-u o dobrym wyniku i w dzisiejszym spotkaniu, i w całych rozgrywkach.

MKS: Sitarz, Mróz (Janik 46), Kozłowski, Ziółkowski, Szprengiel, Białorucki, Urbańczyk, Świergot, G.Cuber, M.Nagi (Lis 80), N.Nagi (Fąfara 55).

Foto: Andrzej Puchała – www.iskra.pszczyna.pl, Underek

W innych meczach:

Czapla – Brzeźce 2:2 , Krupiński – Pniówek nie odbył się, goście nie dojechali .