4074 dni. Tyle czasu upłynęło pomiędzy nadchodzącym meczem MKS z Krupińskim Suszec a ostatnim IV-ligowym pojedynkiem lędzińskiego klubu, 18 czerwca 2005 roku. Wierzmy, że w sezonie 2016/2017 rozdział o nazwie „IV liga” zostanie w Lędzinach nadpisany o niejedną chwalebną historię.
Pojedynek na inaugurację zdaje się być dla lędzinian dziwnie znajomy, bo przecież z Krupińskim Suszec tłukliśmy się po okręgówce przez długie osiem sezonów aż ekipa ze wsi spod Pszczyny przebiła się w sezonie 2012/2013 klasę wyżej. W IV lidze futboliści Krupińskiego są klasycznymi średniakami, a w kolejnych sezonach zajmowali kolejno szóste, dziesiąte i dziewiąte miejsce.
A co na dziś słychać w Suszcu? Jak donosi portal sps24.pl, zespół trenera Piotra Sowisza doznał niemałych ubytków kadrowych (Adam Stanek, Tomasz Reguła, Konrad Cieślak). W takich okolicznościach w drużynie na pewno nie zabraknie… młodzieżowców; jednak nieograni w seniorskim futbolu piłkarze będą dopiero nabierać z meczu na mecz doświadczenia. I to może okazać się atutem ekipy Idczaka, w której boiskowych wyjadaczy mamy pod dostatkiem.
Suszcanie raczej nie ukrywają, że w rozpoczynającym się sezonie trzeba będzie walczyć o utrzymanie. Trudno przypuszczać, jak na tle takiej drużyny wypadnie nasz beniaminek. Gospodarzom sobotniego starcia udało się w przerwie międzysezonowej poczynić kilka wzmocnień i tak w barwach MKS jesienią m.in. zagrają:

  • obrońca Adam Mateja (ur. 02.12.1985 r.), poprzednio GTS Bojszowy,
  • napastnik Damian Wilczkiewicz (ur. 10.02.1996 r. – młodzieżowiec), poprzednio Glinik Gorlice,
  • obrońca Wojciech Dolina (ur. 17.04.1997 r. – młodzieżowiec) , poprzednio Unia Kosztowy,
  • pomocnik Mateusz Malik (ur. 31.10.1997 r. – młodzieżowiec), ostatnio Gwarek Zabrze.

Do MKS definitywnie trafiają także Mariusz Masternak, Łukasz Piasecki i Przemysław Duda (po okresach wypożyczenia).

Pełną kadrę i wykaz transferów podamy w dniu jutrzejszym.

Początek spotkania już o 17.00 w najbliższą sobotę, tj. 13 sierpnia!

Spotkanie poprowadzi Mirosław Górecki (Ruda Śląska).