Po podsumowaniu występów pierwszej drużyny dziś podsumowujemy krótko rundę w wykonaniu zespołów prowadzonych przez Wiesława Szwarockiego, tj. trampkarzy młodszych oraz żaczków. Ci pierwsi wiosną zagrają w grupie mistrzowskiej Podokręgu Tychy, ci drudzy – walczyć będą w grupie słabszej.

Żaczki rozegrały jesienią siedem spotkań, z których wszystkie zakończyły się porażkami. Najczęściej jednak rywale byli po prostu poza zasięgiem, zarówno jeśli chodzi o umiejętności, jak i warunki fizyczne. Przypominamy, że w tej kategorii wiekowej rozpiętość wiekowa może sięgać nawet dwóch lat (2002-2004), co czasem przekładało się na postawę na boisku. Nie mniej jednak, w grze zawodników było widać zawsze zaangażowanie i radość – co bardzo cieszy. Dodać trzeba, że trener dysponował szeroką kadrą i trzeba przyznać, że nie sprzyjało to zawsze zgraniu piłkarzy – nie mniej należy się cieszyć, że tak duża grupa adeptów garnie się do piłki. Przypominamy, że MKS w 7 spotkaniach zdobył 8 goli (3 – Piszczek, 2 – Stasiński; Martyka, Koczur, Kryściak po jednej), tracąc 72. Najlepszym zespołem w tej grupie okazał się Pniówek Pawłowice, który zgromadził na swoim koncie komplet 24 punktów.

W tym miejscu składamy wyrazy podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy wspierali drużynę swoim dopingiem, a także pomagali trenerowi w kwestiach organizacyjnych:)!

Trampkarze młodsi z kolei w 7 spotkaniach doznali dwóch porażek (z zespołami, które w ostatecznym rozrachunku wyprzedziły MKS w tabeli), natomiast w pozostałych 5 meczach, to MKS schodził z boiska zwycięski. MKS-owi pozwoliło to zając trzecie miejsce w grupie 2 rozgrywek trampkarzy młodszych i sprawia, że wiosną piłkarze Wiesława Szwarockiego powalczą w grupie mistrzowskiej. W tych 7 spotkaniach MKS zdobył 71 goli, tracąc 34. Należy uczcicie przyznać, że poza zasięgiem w tej grupie byli piłkarze zwycięskiego Chrzciciela, porażka z MOSM Tychy nie była już tak bolesna, a dzięki wygranej w bezpośrednim meczu z Unią Bieruń Stary 6:3 (i lepszemu łącznemu bilansowi bramkowemu), to MKS zajął trzecie – premiowane awansem do grupy silniejszej, miejsce.

Najskuteczniejszym snajperem wśród zawodników MKS-u okazał się autor 32 goli – Karol Białoń. 15 zapisał na swoim koncie Rafał Sieradzki, a 8 – Szymon Siwek i Jakub Buchała. Pozostałe dorzucili: Adam Kasperczyk – 3, Rafał Loska, Wojtek Michalak – po dwie, Wiktor Piórek – jedną.

Dodajmy, że w pozostałych grupach czołowe trzy miejsca zajęły odpowiednio: Wisła Wielka, Iskra Pszczyna, Leśnik Kobiór (gr. I), Sokół Wola, Czapla Kryry, LKS Łąka (gr. III), Pniówek Pawłowice, Fortuna Wyry, Sokół Orzesze (gr. IV) i wśród tych zespołów należy szukać potencjalnych wiosennych rywali. Nie wiadomo jeszcze w jakim systemie zostanie stoczona walka o tytuł mistrzowski, o tym poinformujemy oczywiście, gdy zapadną rozstrzygnięcia w tej kwestii.

W następnym podsumowaniu dokonamy analizy występów juniorów oraz trampkarzy starszych, a wtedy redakcja będzie mogła udać się w końcu na zasłużony zimowy odpoczynek:)