Chyba niewiele osób przed rozpoczęciem rozgrywek mogło przypuszczać, iż właśnie w takim zestawie par przyjdzie w 12 kolejce rozgrywek rywalizować MKS-owi Lędziny oraz LKS Łąka w pojedynku na szczycie w grupie I, w spotkaniu lidera z wiceliderem oraz w starciu dwóch trenerskich osobowości.

Zespoły trenerów Sebastiana Idczaka i Bronisława Loski dzieli w tabeli grupy I różnica trzech punktów, a zatem po 12 kolejce MKS mógłby odskoczyć rywalom aż na 6 oczek, natomiast łączanie liczą na zrównanie się w tabeli z liderem dorobkiem punktowym i wyprzedzenie go w klasyfikacji. Z kolei, ewentualny remis z zadowoleniem niewątpliwie przyjęliby czający się za plecami prowadzącej dwójki piłkarze LKS-u Goczałkowice, Unii Kosztowy, Wyzwolenia czy Podlesianki, które z pewnością nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w walce o czołowe lokaty.

O tym jak interesujące i trudne bywają pojedynki z LKS-em, pamiętamy z zeszłego sezonu, kiedy to MKS w niecodziennych i dramatycznych okolicznościach zwyciężył 4:3 na własnym boisku (kończąc spotkanie w dziesiątkę i odrabiając straty z 2:2 na 4:3 w ostatnich minutach rywalizacji). W Łące emocji było nieco mniej, a lędzinianie pod dobrym spotkaniu zwyciężyli 3:1. LKS to jednak mocna, wyrównana drużyna i mimo odejścia przed kilkoma dniami do Josieńca Radostowice napastnika Michała Puchały (objął tam funkcję trenera), wciąż ma kim straszyć w ofensywie. Dodając do tego charyzmę i warsztat trenerski trenera Loski, możemy być pewni, że MKS czeka zacięty bój o punkty. MKS nie raz jednak pokazywał, że na najważniejsze mecze potrafi się zmobilizować, dlatego wierzymy, że tym razem będzie i podobnie, a piłkarze obu drużyn – przy chłodnej październikowej aurze – rozgrzeją sympatyków obu zespołów.

W zespole MKS-u w tym spotkaniu zabraknie jeszcze Damiana Sitka, nie zobaczymy także Dawida Karlika (pauzującego za 4 żółte kartki).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 przy ul. Stadionowej w Lędzinach, a poprowadzi je jako arbiter główny Sławomir Smaczny z Bytomia – arbiter szczebla centralnego, mając nadzieję, iż po tym jak wiele było kontrowersji sędziowskich w derbowym pojedynku w Imielinie, tym razem unikniemy błędów oraz dyskusji o sędziowskich pomyłkach.

Dodatkowa informacja organizacyjna: w dniu meczu zamknięta (z uwagi na prace drogowe) ma być ul. Hołdunowska na odcinku od ul. Fredry do ul. Gwarków, więc kibice udający się na mecz od strony Hołdunowa, proszeni są o wzięcie tego faktu pod uwagę!

Serdecznie zapraszamy!

W najbliższy weekend zagrają także zespoły młodzieżowe (oprócz juniorów, dla których na ten weekend w zasadzie z niewiadomych przyczyn nie zaplanowano kolejki rozgrywek):

  • młodziki: JUWe Jaroszowice – MKS (piątek, 23 października, godzina 16.00),
  • orliki: Polonia Łaziska Górne – MKS (sobota, 24 października, godzina 11.00),
  • trampkarze: Drzewiarz Jasienica – MKS (niedziela, 25 października, godzina 10.00).