MKS Lędziny zremisował w wyjazdowym meczu z Pogonią Imielin 1:1. Podział punktów na trudnym terenie nie jest złym wynikiem, ale wydaje się, że lędzinianie mieli nieco więcej z gry.

Za estetykę punktów się jednak nie przyznaje, a gracze MKS – dzisiaj zwłaszcza Stworzyjan i Nikodem Nagi – za często starali się „wjechać do bramki”, zamiast strzelać z dogodnych pozycji. A oto skrótowy przebieg meczu:

W 10 minucie znakomity strzał Stworzyjana z rzutu wolnego został sparowany na korner. Po rogu po raz kolejny idealnie do główki doszedł Uniejewski i w swoim stylu mocno uderzył. MKS kontrolował pierwszą połowę, ale tylko raz jeszcze ostrzej zagroził, gdy po kolejnym rożnym niecelnie uderzał z pierwszej piłki Kapela.

Po godzinie gry nadeszło wyrównanie, chociaż, zdaniem lędzińskich sympatyków futbolu, po mocno kontrowersyjnej decyzji arbitra. Rzut wolny z niemal samej linii pola karnego fenomenalnym uderzeniem na gola zamienił Polarz. Po jego mierzonym strzale piłka jeszcze musnęła prawy słupek i wpadła do siatki bezradnego w tej sytuacji Kwiatkowskiego.

Niezrozumiałe decyzje sędziego poskutkowały chwilowym chaosem na murawie. Zbyt intensywnie protestujący Idczak odesłany został na trybuny. Gra się zaostrzyła, ale obyło się bez czerwonych kartek, chociaż po kolejnym wejściu „na włosku” wisiał Karlik. Sportowo MKS miał przewagę, więc to gospodarze byli mocno niezadowoleni, gdy arbiter doliczył aż 5 minut. Przy samym końcu na piątym metrze „piłkę meczową” miał na głowie Kapela, ale jego strzał lokalny golkiper instynktownie przeniósł nad poprzeczką.

Pogoń Imielin – MKS Lędziny 1:1 (0:1) Polarz 60 – Uniejewski 10.

MKS: Kwiatkowski, Bednarek, Uniejewski, M.Roszak, M.Nagi, Karlik, Śliwa, Gadaj (Ingram 70), Stworzyjan, N.Nagi (Józefowicz 89), Kapela.

Pogoń: Tworuszka – Polarz, K.Cisoń, Bundzyło, Pacwa Mateusz, Wojtaszak, Rzepa, Łucki (Moch 46), Stojak (Bella 46), Malina (Cuber 67), Niewiedział (D.Cisoń 90)

Żółte kartki: Niewiedział, Bella – Karlik, Uniejewski, Stworzyjan;

Czerwona kartka: Sebastian Idczak (62 min.,trener odesłany na trybuny);

Sędziował: Andrzej Majcher (Katowice).

Zdjęcia ze spotkania autorstwa Andrzeja Mańki można obejrzeć na: www.imielin.slask.pl 

Autorem wykorzystanego zdjęcia ze spotkania: Jacer Moryc, z www.serwislokalny.com