Pojedynki MKS-u i Krupińskiego często bywały dramatyczne. Nie inaczej było i dziś. Po niebyt dobrej w wykonaniu graczy MKS-u pierwszej połowie, druga rozgrzała lędzińskich fanów do czerwoności. Lędzinianie przegrywając 0:3 ruszyli w pogoń za faworyzowanym rywalem i niewiele brakło, by uszczknęli liderowi punkt. Na przeszkodzie ku temu stanął, wbrew powszechnej opinii, nie tylko arbiter, ale i trochę także nonszalnacja rywali pod bramką MKS-u. Nie mniej jednak, piłkarzom MKS-u należą sie brawa za ambicję i determinację. Pokazali, że potrafią podjąć walkę w każdym momencie. Myślę, że kibice którzy dziś licznie zgromadzili sie na spotkaniu, docenią ten fakt i będą pojawiać się na kolejnych meczach w tej rundzie.

Dodam, też że w niedzielę trzy punkty walkowerem zyskali juniorzy MKS-u, bowiem piłkarze Pniówka nie zameldowali się na meczu. W innych meczach tego weekendu: Wisła Wielka  – Studzionka 1:7, Nadwiślan – Wola 0:5, Iskra -Piast 0:2 .

Ale zacznijmy od początku:

2 minuta – Kostrzewa od początku meczu daje się we znaki rywalom wrzutami z autu, Śliwa głowkuje a zaskoczony Fugiel z trudem wyrzuca piłkę na rzut rożny

3 minuta – po rzucie rożnym piłka spada pod nogi Kostrzewy, który z 10 m uderza mocno, lecz znad bramką

8 minuta – Gąsior nie pierwszy raz dziś żle wybija piłkę, tym razem wprost do Malchera. Strzał z 23 m trafia w poprzeczkę!

10 minuta – Kostrzewa przedziera się prawą stroną, lecz uderza zbyt słabo i wprost w bramkarza gości

13 minuta – podanie ze środka boiska, Kostrzewa urywa się Jackowi Biedrzyckiemu i wychodzi sam na sam z Fuglem. Obrońca rywali chwyta za koszulkę i za ten faul otrzymuje tylko żółta kartkę. Pierwszy poważny błąd arbitra, który widział wszystko dokładnie, lecz zupełnie w błędny sposób zinterpretował akcję Biedrzyckiego.

15 minuta – faul Ingrama po lewej stronie boiska. Centra na krótki słupek kończy się strzałem głową Dzięgielowskiego w samo okienko. 0:1

29 minuta – kontra gości po lewej stronie boiska, piłka trafia na środek pola karnego do świentego, który ma zbyt dużo czasu, by się obrócić i uderzyć w długi róg! 0:2

35 minuta – szarża Skuteli w polu karnym rywali, lecz próba przejecia piłki nie powiodła się

44 mintua – kardynalne błędy Sopelewskiego i Gąsiora, lecz Habor nie wykorzystuje prezentów

46 minuta – MKS od początku nieśmiało atakuje. Po składnej akcji w polu karnym, Stworzyjan wysoko nad bramką

47 minuta – Bednarek na 17 m do Śliwy, strzał dzisiejszego solenizanta przechodzi nad bramką

56 minuta – Skutela w pojedynku biegowym z Świentym dopuścił do groźnego strzału, który nogami broni Gąsior

61 minuta – Bednarek skosił rywala na 20 m, a karę wymierzył Sitko precyzyjnym strzałem od poprzeczki umieszczając piłkę w bramce Gąsiora. 0:3 !

64 minuta – powinno byc 0:4 w zasadzie, dwóch rywali sam na sam z Gąsiorem, który cudem i przypadkiem za polem karnym broni …. głową, ratując zespół przed utratą gola

69 minuta – Gąsior z trudem na linii bramkowej zatrzymuje strzał Habora

73 minuta – Idczak z prawej strony pola karnego z rzutu wolnego dośrodkowuje na głowę Roszaka. Strzał Mateusza broni Fugiel, ale na miejscu z dobitką jest Kapela i mamy 1:3!

74 minuta – zdenerwowany Świenty wpada w pole karne i uderza w słupek. Szczęśliwie odbita piłka wpada w ręce Gąsiora

76 minuta kapitalny rajd Kapeli lewą stroną boiska. Napastnik MKS-u ośmiesza obronę i wręcz wjeźdża do bramki. 2:3!

78 minuta – cios za cios. Habor sam przed Gąsiorem i nasz bramkarz znów górą!

80 minuta – MKS atakuje prawą stroną, z 10 m uderza Kostrzewa i Fugiel w ostatniej chwili łapie na linii bramkowej uciekającą mu juz piłkę.

81 minuta – znów mamy kupę szczęścia, po nieporozumieniu Gąsiora z obrońcą blisko było gola samobójczego

82 minuta – Winkler przed bramką, znów Gąsior broni nogami

90 minuta – po rzucie rożnym na raty próbuje Kapela, lecz Fugiel pewnie broni

92 minuta – jedna z ostatnich akcji MKS-u (przy trzech doliczonych minutach). Idczak wchodzi w pole karne i pada po interwencji obrońcy. Ewidentny faul.. a gwizdek w tym momencie milczy. Druga kluczowa błędna decyzja sędziego. Wściekły Idczak otrzymuje żółtko, podobnie jak i Gadaj. Kostrzewa także, a po chwili kosi rywala i wylatuje z boiska. Kibice nie potrafią sie pogodzić z decyzją sędziego Frenke.

94 minuta – koniec meczu i 3 punkty jadą do Suszca….

Zdjęcia: Tomasz Naskręcki.

Gratulujemy gościom wygranej. Pokazali ładny, ofensywny, skuteczny futbol. Widać, że to zespół poukładany, o dużych umiejętnościach, który ma swoim szeregu kilku świetnych graczy. Atutem zespołu jest świetne wyjście do kontr, które dzis – wobec optycznej przewagi MKS-u w kilku fragmentach spotkania, goście mogli zaprezentować. Szkoda tylko, że po raz kolejny o wyniku nie decydują aspekty sportowe, a błędy arbitra. MKS, może gdyby ustrzegł sie błędów w defensywie, a było dzis ich więcej niż w ostatnich meczach (co wymusiła zapewne klasa rywala), mógł urwać punkty faworytowi. Jestem jednak pewny, że przy takiej postawie zespołu, będziemy nie raz cieszyć sie jeszcze w tym sezonie.

MKS: Ł.Gąsior, Bednarek, Roszak, Skutela (Idczak 69), Ingram, Sopelewski (Stworzyjan 46), Gadaj, Karlik (Kapela 46), Śliwa, Gardawski, G.Kostrzewa.

KRUPIŃSKI: Fugiel , Sitko, J. Biedrzycki, Tumula, Styczeń (D.Mikołajec 90), Malcher (Winkler 68), K. Biedrzycki, Dzięgielowski, T. Mikołajec, Świenty (Kuś 80), Habor (Biber 90).

żółte kartki:Idczak, Gąsior, Bednarek, Gadaj, Kostrzewa – Malcher, J.Biedrzycki

czerwona kartka: Kostrzewa (90 minuta, za dwie żółte)

Sędzia: Sebastian Frenke (Rybnik)

W pozostałych meczach 8 kolejki:

Unia Bieruń – Kosztowy 3:0 (2:0) Dulęba 5, Pyrlik 29, Wróblewski 55

Sokół Wola – Bełk 0:4 (0:2) Bysiec 8,50,Obarski 45, Kaczmarczyk 78

KS Żory – Orzesze 0:1 (0:1 )Prus 39k.

Jedność – Orzeł 4:1 (3:0) Odon 42, 62, Łuc 18, M.Pieczka 25 – Janoszka 55

Czarni – GKS II Tychy  4:1 (1:1) Żemła 20, Renner 58, Szuster 74, Przybyłka 84 – Krzczuk 44

Rozwój II – Pogoń 0:0

Energetyk II – Studzionka 0:2 (0:0) Kreja 50, Adamek 80

Wkrótce pojawią się, filmiki (mamy nagrane 4 gole) wraz z sporną sytuację z 90 minuty. Wszystko będzie można na chłodno przeanalizować i obejrzeć.