Juniorzy po raz drugi bez punktów, nasza drużyna nie poradziła sobie w starciu ze Zniczem Jankowice i przegrała 0:1. Na pierwsze punkty w ligowej tabeli młodzi piłkarze muszą poczekać do następnej kolejki.

Pierwsza połowa, podobnie jak w poprzednim meczu, była pod naszą kontrolą. Ostatnio doceniliśmy duet dwóch środkowych obrońców Skitek – Jacek, lecz tym razem trzeba pochwalić całą linię obrony oraz pomocy, która przerwała wszystkie ataki gości w pierwszej części meczu. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Drążek po dobrym podaniu prostopadłym oddał groźny strzał z ostrego kąta, lecz piłka nie znalazła się w siatce. Drugą połowę rozpoczynamy niestety tym samym scenariuszem co w meczu z JUW-e. W 52 minucie Znicz Jankowice wykorzystał stały fragment gry, dośrodkowanie w pole karne, piłka trafia na głowę niepilnowanego zawodnika i niestety przegrywamy 0-1. Od razu wzięliśmy się do odrabiania strat. W 60 minucie meczu , Spyra wychodzi sam na sam, lecz zostaje sfaulowany metr przed polem karnym. Od tego momentu zespół przeciwny grał w 10. Faulowany Spyra podszedł do rzutu wolnego. Mocny strzał po ziemi minimalnie minął dalszy słupek. W 65 minucie, otrzymujemy rzut karny po tym jak S.Krakowiak zostaje faulowany w szesnastce gości. Niestety silny strzał Spyry zostaje obroniony przez bramkarza gości. Nasze próby nie przełożyły się na żadną bramkę w tym meczu, w ostatniej minucie nasz napastnik nie trafia sytuacji sam na sam. Pracujemy dalej po pierwsze zwycięstwo, mamy młody skład w porównaniu do innych drużyn, brakuje też doświadczonych zawodników grających w rezerwach.

MKS Lędziny 0-1 (0:0) LKS Znicz Jankowice

Następny mecz gramy na wyjeździe z łączonym zespołem Piasta/Unii Bieruń, w niedzielę (tj. 13.09) o godzinie 11.00.

Skład juniorów: Popiela – Żogała, Skitek, Jacek, Bierut, Kuzak, Janota (C), Drążek (45′ S.Krakowiak), Śmigowski (45′ Zawodny), Firlej (60′ Ścierski), Spyra.

Ławka: S.Krakowiak, Zawodny, Ścierski, Śmiłowski

Trener: Mirosław Wowro

czerwona kartka: Czorny 60′ (Znicz Jankowice)

W innych meczach:

Siódemka Tychy 2:1 LKS Wisła Wielka

LKS Studzienice 3:2 Piast/Unia Bieruń

Czapla Kryry 0:4 JUWe Tychy Jaroszowice