Po ubiegłotygodniowej klęsce w Tychach, juniorzy MKS-u podnieśli się dziś w dobrym stylu, zwyciężając Krupińskiego Suszec 3:1 (2:1).

Pierwsza połowa obfitowała główne w ataki juniorów MKS, ale to rywale jako pierwsi strzelili bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony, po czym nastąpiło zamieszanie przed polem karnym i piłka przez złe krycie Szwedy ląduje pod nogami rywala, a ten nie myli się i z całej siły pakuje piłkę do siatki. Kolejne minuty to dominacja MKS, poważny błąd na 1:1 popełnił bramkarz rywali, gdyż nie złapał poprawnie piłki zagrywanej głową przez swojego obrońcę i piłka ląduje w siatce (piłka zagrana w celu podania do bramkarza). Zaledwie parę minut po samobójczym trafieniu, MKS wznawia grę z autu, Figiel mocno wrzuca piłkę w pole karne, która przechodzi obrońców, a z powietrza na bramkę uderza ją Lipiński, trafiając w sam róg bramki. Było więc 2:1. Około 30 minuty na bramkę Suszca z rzutu wolnego uderza Nowrocki, sprytny strzał obok muru, ale bramkarz łapie piłkę. Do końca drugiej połowy nic szczególnego się nie działo. W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany, ponieważ to rywale wyprowadzili niebezpieczną kontrę, piłka zagrana między dwóch pogubionych obrońców i napastnik wychodzi sam na sam z Jastrzębskim. Akcja kończy się minimalnie niecelnym strzałem rywala obok słupka. Przy trzeciej bramce MKS znów nie popisał się obrońca rywala, chcąc zablokować ciałem piłkę zmierzającą w ręce bramkarza, nie spostrzegł nabiegającego na piłkę z zza jego pleców Lipińskiego, który przejmując ją, kładzie bramkarza rywali i spokojnie strzela do pustej bramki. Parę minut po strzelonej bramce trener Rozmysłowski zmienia słabo dysponowanego w tym meczu Gizę, wprowadzając Soblika. MKS wyprowadza kolejny atak, z prawej strony urwał się Białoń i spod linii końcowej boiska dorzuca piłkę na 11 metr do Nowrockiego, a ten niestety posłał piłkę nad bramką. Parę minut przed końcem meczu, drużyna przeciwna wywalczyła rzut rożny, po którym świetnie popisał się w bramce Rafał Jastrzębski broniąc silny strzał zawodnika przeciwnej drużyny.

Skład MKS-u: Jastrzębski – Figiel, Adamus, Szweda, Czudaj, Nowrocki, Sieradzki, Hudy, Giza (Soblik 50), Białoń, Lipiński.

Bramki: Lipińskie (dwie), samobójcza.

W innych meczach: Polonia Łaziska – Pniówek 2:2, BTS Rekord – GKS Tychy 1:9, BKS Stal – Trójka Czechowice-Dziedzice 3:3 .